Katarzyna Niewiadoma zachowała prowadzenie w Giro Rosa, Letizia Borghesi wygrała 4. etap

Letizia Borghesi wygrała czwarty etap 30. edycji wyścigu Giro d'Italia Internazionale Femminile (Giro Rosa). Liderką klasyfikacji generalnej pozostała Katarzyna Niewiadoma.

Piotr Ziemka
Katarzyna Niewiadoma Getty Images / Gonzalo Arroyo / Na zdjęciu: Katarzyna Niewiadoma
Etap na trasie Lissone - Carate Brianze liczył 100 kilometrów. W ucieczce dnia jechały trzy Włoszki: Nadia Quagliotto (36. miejsce w klasyfikacji generalnej po trzech etapach, 3 minuty i 35 sekund straty do liderki), Letizia Borghesi (66., +11:10) oraz Chiara Perini (98., +20:10). Uciekinierki uzyskały czas 2 godziny, 29 minut i 50 sekund - dojechały do mety 42 sekundy przed peletonem. Zwyciężyła Borghesi, która wcześniej triumfowała na lotnej oraz górskiej premii. Drugie miejsce zajęła Quaglioto, a trzecie - Perini.

Z peletonu najszybciej po czwartą pozycję finiszowała triumfatorka sobotniego oraz niedzielnego etapu - Marianne Vos. Na 19. pozycji została sklasyfikowana Katarzyna Niewiadoma, 43. Marta Lach, a 53. Małgorzata Jasińska. 42 sekundy straty czołowej trójki miały zawodniczki z lokat od 4. do 81. 128. była Anna Plichta (+7:06).

W czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej nie nastąpiły zmiany - w porównaniu do sytuacji po niedzielnym odcinku. Wyścig zakończy się w niedzielę 14 lipca.

113. Anna Plichta Polska Trek-Segafredo +27:36

Które miejsce zajmie Katarzyna Niewiadoma w klasyfikacji końcowej wyścigu Giro Rosa w 2019 roku?