Anna van der Breggen wygrała 9. etap Giro Rosa. Katarzyna Niewiadoma 6. w klasyfikacji generalnej

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / DANIEL KOPATSCH / Na zdjęciu: Anna van der Breggen
PAP/EPA / DANIEL KOPATSCH / Na zdjęciu: Anna van der Breggen

Anna van der Breggen wygrała dziewiąty etap 30. edycji kolarskiego wyścigu Giro d'Italia Internazionale Femminile (Giro Rosa). Z trzeciego miejsca na szóste w klasyfikacji generalnej spadła Katarzyna Niewiadoma.

Przedostatni etap liczył 125,5 kilometra. Start nastąpił w Gemonie. Sobotnie zmagania kończyły się podjazdem o długości 12,2 kilometra i średnim nachyleniu wynoszącym 7,5 procent. Jako pierwsza metę w Chiusaforte / Malga Montasio minęła Anna van der Breggen.

Pięciokrotna zwyciężczyni Walońskiej Strzały po raz pierwszy wygrała etap wyścigu Giro Rosa 2019, była druga na szóstym oraz siódmym etapie.

17 sekund po aktualnej mistrzyni olimpijskiej i mistrzyni świata w wyścigu ze startu wspólnego ukończyła etap Annemiek van Vleuten. Trzecią lokatę zajęła Ashleigh Moolman, a czwartą - Amanda Spratt (obie +1:38). Piąta natomiast była Katie Hall (+1:57). Moolman, Spratt i Hall wyprzedziły w klasyfikacji generalnej Katarzynę Niewiadomą. Polka w sobotę została sklasyfikowana na dziewiętnastej pozycji (+3:55).

Spadek o trzy miejsca - z czwartego na siódme - zaliczyła również Lucinda Brand.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Katarzyna Niewiadoma zajmie wyższe miejsce niż szóste w klasyfikacji końcowej?