Kolarstwo: Matteo Trentin wzmocni skład CCC Team w sezonie 2020

Mistrz Europy, Matteo Trentin, dołączy do ekipy CCC Team, podpisując dwuletni kontrakt. Będzie to duże wzmocnienie składu na klasyki oraz Wielkie Toury.

Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
Matteo Trentin Getty Images / Jean Catuffe / Na zdjęciu: Matteo Trentin
W tegorocznym Tour de France Matteo Trentin wywalczył swoje trzecie zwycięstwo w tym wyścigu, triumfując na 17.etapie. Poza tym aż osiem razy finiszował w pierwszej dziesiątce. Dyrektor generalny CCC Team, Jim Ochowicz, docenia doświadczenie oraz wszechstronność tego zawodnika, które były kluczowymi czynnikami decydującymi o podpisaniu z nim kontraktu.

- Matteo Trentin to niesamowity kolarz, więc jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy go powitać w szeregach CCC Team. Nie tylko wzmocni on nasz skład na klasyki, dołączając tym samym do Grega Van Avermaeta, ale będzie też niezwykle ważną częścią zespołu w inny wyścigach. Jak widzieliśmy w Tour de France, potrafi on zarówno finiszować z grupy, jak i się wspinać, a jego atak na 17. etapie przełożył się na imponujące zwycięstwo - mówi Ochowicz.

- Matteo ma dopiero 30 lat, ale spędził aż dziewięć lat w zawodowym peletonie. Wniesie zatem do naszej ekipy sporo doświadczenia i wierzymy, że najlepsze wciąż przed nim. Od pewnego czasu chcieliśmy wzmocnić nasz skład na klasyki kolarzem, który jest w stanie samemu wygrać, ale będzie też potrafił współpracować z Gregiem, byśmy mieli kilka wariantów na rozegranie wyścigu. Matteo posiada obie te kolarskie cechy. Ma on na koncie 23 zwycięstwa w karierze i zbudował już bardzo imponujące resume. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, po założeniu koszulki CCC Team powiększy on swoją listę osiągnięć o kolejne pozycje - dodał dyrektor CCC Team.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: ekstremalny zjazd w Tour de France. Kolarz z kamerą na klatce piersiowej
Trentin, który ma na koncie triumfy etapowe we wszystkich trzech Wielkich Tourach, wliczając w to cztery wygrane w Vuelta a Espana w 2017 roku, z optymizmem patrzy na sezon 2020.

- Nie szukałem nowej ekipy, ale pojawiła się bardzo ciekawa propozycja, by dołączyć do CCC Team. Znam się z Fabio Baldato oraz Alessandro De Marchim, a Manuel Quinziato ścigał się w tym zespole do końca swojej kariery, wiec jest to drużyna, którą znam dobrze. Myślę, że w barwach CCC Team będę miał więcej okazji, by się pokazać. Greg Van Avermaet jest zawsze w czołówce klasyków, a ja też coraz częściej przyjeżdżam z najlepszymi. Jeśli będziemy w jednej ekipie to wspólnie nasze szanse będą większe, niż gdybyśmy rywalizowali przeciwko sobie. Nie mogę się doczekać przyszłego roku - tłumacz Trentin.

- Cały czas brakuje mi zwycięstwa albo chociaż podium w dużym klasyku i chciałbym zrealizować ten cel w kolejnych latach. Chciałbym również powalczyć o koszulkę punktową w Wielkim Tourze. Byłem już drugi w tej klasyfikacji w Giro d'Italia oraz Vuelta a Espana i uważam, że jest to w moim zasięgu. Oczywiście, trzeba regularnie meldować się w czołówce, ale pokazałem w tegorocznym Tour de France, że potrafię finiszować z dużą regularnością. Myślę, że jestem w stanie wywalczyć koszulkę i miło byłoby dokonać tego chociaż raz w mojej karierze - dodał nowy kolarz CCC Team.

Poza triumfem w tegorocznym Tour de France, Trentin wygrał też etap w hiszpańskich wyścigach Volta a la Comunitat Valenciana i Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol. Oba te zwycięstwa odniósł w koszulce mistrza Europy.

CZYTAJ TAKŻE Polacy kochają Tour de Pologne. Miliony przy trasie, miliony przed telewizorami

CZYTAJ TAKŻE Tour de Pologne. Zła informacja dla kibiców: Michał Kwiatkowski nie wystartuje

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×