Tour de Pologne. Zła informacja dla kibiców: Michał Kwiatkowski nie wystartuje

Po słabym występie na Tour de France, Michał Kwiatkowski zrezygnował z występu w Polsce. Zmęczenie i błędy w przygotowaniu formy na 2019 rok dały znać o sobie.

Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
Michał Kwiatkowski Materiały prasowe / tourdepologne.pl/ATCOMMUNICATION / Na zdjęciu: Michał Kwiatkowski
Polski kolarz, Michał Kwiatkowski, poinformował na Facebooku, że nie wystartuje w tegorocznym wyścigu Tour de Pologne. Największa "etapówka" w naszym kraju odbędzie się między 3 a 9 sierpnia, rozpocznie się w Krakowie, a zakończy w Bukowinie Tatrzańskiej.

Na ostatnim Tour de France (więcej informacji TUTAJ) Polak nie zachwycił. Wiadomo było, że będzie raczej pomocnikiem gwiazd w swoim zespole Team INEOS, jednak pojechał znacznie poniżej swoich możliwości. Nie pokazał się z dobrej strony na którymkolwiek z etapów i został sklasyfikowany na 83. miejscu.

Nie wiadomo, czy ten występ miał wpływ na decyzję Kwiatkowskiego. Kolarz napisał na Facebooku, że po prostu potrzebuje wypoczynku.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: ekstremalny zjazd w Tour de France. Kolarz z kamerą na klatce piersiowej
- Nie jestem kimś, kto lubi zmieniać plany, ale to jest właśnie ten moment. Pomimo tego, że uwielbiam Tour de Pologne, a wspomnienia z ubiegłego roku są wciąż żywe, to w tej edycji niestety nie wystąpię. Teraz już wiem, świeżo po przejechaniu Tour de France, że odpoczynek i regeneracja to coś, czego mój organizm domagał się od dawna - to słowa Michała Kwiatkowskiego.

Kolarz dodał, że nie jest to jego wymarzony sezon i być może to dobry moment, żeby zastanowić się nad kalendarzem przygotowań do sezonu. Ze słów Kwiatkowskiego wynika, że poprzedni sezon był intensywny, co miało zbudować formę na 2019 rok. To się jednak nie udało.

- Udanego Tour de Pologne dla wszystkich! To bardzo trudna decyzja i będzie mi brakowało tego niesamowitego uczucia - ścigania się przed polskimi kibicami. Obiecuję, że będę oglądał. Mam nadzieję, że moi koledzy dadzą niezłe przedstawienie - napisał Michał Kwiatkowski.

CZYTAJ TAKŻE Tomasz Marczyński znów zaskoczył. Tym razem pokazał umięśnioną sylwetkę

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×