Belgijski dziennik pisze o transferze do CCC Team. To bardzo znane nazwisko!

Dziennikarze "Het Nieuwsblad" poinformowali, że Matteo Trentin jest już "po słowie" z szefami pierwszej w historii polskiej grupy zawodowej w kolarskiej elicie. Aktualny mistrz Europy byłby potężnym wzmocnieniem CCC Team.

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Matteo Trentin Getty Images / Robert Cianflone/Getty Images / Na zdjęciu: Matteo Trentin
- Dyrektor sportowy CCC Team, Jim Ochowicz, porozumiał się z Matteo Trentinem i aktualny mistrz Europy od stycznia 2020 będzie kolarzem polskiej grupy zawodowej - poinformowali dziennikarze dużego belgijskiego dziennika, "Het Nieuwsblad".

Byłoby to ogromne wzmocnienia polskiej ekipy. Przypomnijmy, że liderem "Pomarańczowych" jest złoty medalista olimpijski z Rio de Janeiro - Greg Van Avermaet. Trentin to aktualny (z 2018 roku) mistrz Europy. Poza tym 30-letni Włoch ma na koncie m.in.: cztery wygrane etapy podczas Vuelta a Espana, dwa "skalpy" w Tour de France oraz triumf etapowy w Giro d'Italia. Jest więc zawodnikiem, który wygrywał w każdym z największych wyścigów świata. Czuje się również świetnie w wiosennych klasykach, ale także potrafi powalczyć z najlepszymi sprinterami świata.

Byłby więc lekiem na wiele bolączek zespołu, który w tym roku debiutuje wśród najlepszych. Przypomnijmy, że kolarze CCC mają na koncie w 2019 roku pięć zwycięstw. Przed sezonem szefowie teamu nałożyli na kolarz ambitny cel aż 20 wygranych (TUTAJ więcej szczegółów >>).

Belgijski dziennik o Trentinie w CCC Team. Belgijski dziennik o Trentinie w CCC Team.
Najprawdopodobniej transfer Trentina zostanie oficjalnie ogłoszony w sierpniu. Zgodnie z przepisami UCI, właśnie od 1.08. otwiera się "okienko" transferowe. Mówił nam ostatnio m.in. o tym Piotr Wadecki (TUTAJ cały artykuł >>).

W sierpniu możemy się spodziewać także innych wzmocnień. Nie jest tajemnicą, że polski zespół potrzebuje kolarzy do walki w górach, czy na wyścigach wieloetapowych. Jedno jest pewne, Trentin to nie jedyne "gorące" nazwisko wokół "Pomarańczowych".
ZOBACZ WIDEO: Sosnowski skomentował porażkę Szpilki. "Nokaut wyglądał dramatycznie. Trzeba pomyśleć co dalej z jego karierą"
Czy Matteo Trentin to dobry wybór szefów CCC Team?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×