WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Tour de Pologne. Żałoba w rodzinnej miejscowości Bjorga Lambrechta. Mieszkańcy składają kondolencje

Knesselare, miejscowość, w której wychowywał się Bjorg Lambrecht, jest pogrążona w żałobie. Śmierć kolarza wstrząsnęła mieszkańcami. Wielu, w tym także burmistrz, wpisuje się do księgi kondolencyjnej.
Karol Wasiek
Karol Wasiek
Getty Images / Na zdjęciu: Bjorg Lambrecht

Co prawda kolarz Bjorg Lambrecht urodził się w Gandawie, ale wychowywał się z Knesselare. To tam stawiał swoje pierwsze kroki w kolarstwie pod okiem dziadka Jozefa Timmermana, byłego kolarza.

Świetnie się zapowiadał, był jednym z najbardziej utalentowanych zawodników młodego pokolenia.

Tegoroczna edycja Wyścigu Dookoła Polski miała być kolejnym krokiem ku chwale Bjorga Lambrechta, trampoliną do sławy. Chciał pokazać, że już jest gotowy, aby walczyć z najlepszymi, a w przyszłości zdominować ten sport (więcej przeczytasz --> TUTAJ).

Niestety kolarz zmarł na III etapie Tour de Pologne. Przejeżdżając przez Bełk (miejscowość oddalona 15 km od Rybnika i Żor), nagle wpadł do rowu i uderzył w betonowy przepust. Czyli "mostek", który umożliwia zjazd samochodem z prywatnej posesji na drogę.

Knesselare, miejscowość, w której wychowywał się Bjorg Lambrecht, jest pogrążona w żałobie. Śmierć kolarza wstrząsnęła mieszkańcami. Wielu, w tym także burmistrz, wpisuje się do księgi kondolencyjnej. "Ludzie chcą okazać wsparcie rodzinie i przyjaciołom zmarłego kolarza. Jest tutaj mnóstwo osób" - piszą belgijscy dziennikarze.
Zobacz także: Bjorg Lambrecht po wypadku był przytomny. Świadkowie o tragedii na Tour de Pologne

ZOBACZ WIDEO: Tour de Pologne. Mieszkańcy Bełka opowiedzieli o wypadku kolarza. "Pech. Wcześniej coś takiego się tutaj nie wydarzyło"


 

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×