BinckBank Tour 2019: Oliver Naesen zwycięzcą 7. etapu. De Plus triumfatorem BinckBank Tour 2019

Oliver Naesen z grupy AG2R La Mondiale został zwycięzcą siódmego etapu BinckBank Tour 2019. Belg o triumf walczył z Gregiem Van Avermaetem, od którego ostatecznie okazał się szybszy.

Sebastian Gryziecki
Greg Van Avermaet Materiały prasowe / Chris Auld Photography / Na zdjęciu: Greg Van Avermaet
Ostatniego, siódmego dnia rywalizacji uczestnicy wyścigu BinckBank Tour przejechali 178,1 kilometra. Na trudnej, górzystej trasie peleton nie pozwolił na uformowanie całodniowej ucieczki. Najbliżej uformowania takiej grupy było piętnastu kolarzy, którzy w szczytowym momencie mieli minutę przewagi nad główną grupą. Ucieczka została jednak szybko zlikwidowana.

25 kilometrów przed metą do ataku ruszyli: Laurens De Plus (Jumbo-Visma), Greg Van Avermaet (CCC Team) oraz  Oliver Naesen (AG2R La-Mondiale). Wspomniana trójka mocniej nacisnęła na pedały i szybko zyskała przewagę oscylującą w granicach 35 sekund. Uciekinierzy rozdzielili między sobą również czasowe bonifikaty znajdujące się na "złotym kilometrze". Po siedem sekund bonifikaty do klasyfikacji generalnej sięgnął Laurens De Plus (pierwszy, trzeci, pierwszy). Sześć zdobył Greg Van Avermaet (trzeci, pierwszy, drugi) a pięć sekund uzyskał Oliver Naesen (drugi, drugi, trzeci).

Uciekinierzy po zdobyciu czasowych bonifikat jeszcze mocniej podkręcili tempo. Na dziesięć kilometrów przed końcem przewaga nad goniącą grupą, w której znajdował się lider wynosiła ponad 40 sekund. W tej chwili wirtualnym zwycięzcą wyścigu był Laurens De Plus. O podium walczył Greg Van Avermaet. Ostatnie 8 kilometrów to szalona jazda zarówno uciekinierów jak i goniących ich zawodników. Ataków próbowali między innymi Zdenek Stybar, Simon Clarke czy Philippe Gilbert.

Ostatecznie uciekająca trójka dotarła do mety przed peletonem. Etapowym zwycięzcą został Olivera Naesena (AG2R La Mondiale), który o "błysk szprychy" wyprzedził Grega Van Avermaeta (CCC Team). Trzeci na metę wjechał Laurens De Plus (Jumbo-Visma).   CZYTAJ TAKŻE: szaleniec na przejściu dla pieszych. Cudem nie doszło do tragedii.   Zwycięzcą wyścigu został Laurens De Plus, drugie miejsce zajął Oliver Naesen, a trzeci był Tim Wellens. O ogromnym pechu może mówić Greg Van Avermaet (czwarty w klasyfikacji generalnej), który do Wellensa stracił sekundę a do Naesena dwie sekundy.   Wyniki 7. etapu BinckBank Tour 2019: