Kolarstwo. Tour of Guangxi: Fernando Gaviria z kolejnym zwycięstwem! Dobra jazda Marczyńskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Chris Graythen / Na zdjęciu: kolarski peleton
Getty Images / Chris Graythen / Na zdjęciu: kolarski peleton
zdjęcie autora artykułu

Najlepszy na piątym etapie Tour of Guangxi okazał się Fernando Gaviria z zespołu UAE-Team Emirates. Dla Kolumbijczyka było to drugie zwycięstwo podczas rozgrywanego w Chinach wyścigu. Nowym liderem klasyfikacji górskiej został Tomasz Marczyński.

Piąty etap Tour of Guangxi prowadził z Liuzhou do Guilin i liczył aż 212,2 kilometra. Na trasie znajdowały się aż cztery premie górskie (trzeciej, trzeciej, drugiej i pierwszej kategorii) oraz dwa lotne finisze. Na premiach górskich najlepsi okazali się kolejno: Ryan Mullen (Trek-Segafredo), Ryan Mullen, Ryan Mullen i Tomasz Marczyński (Lotto Soudal).

Ucieczkę dnia tym razem stworzyli: Roy Goldstein (Israel Cycling Academy), Ryan Mullen (Trek-Segafredo), Taco van der Hoorn (Jumbo-Visma) oraz Jay Robert Thomson (Team Dimension Data). Uciekinierzy szybko zyskali blisko 4 minuty przewagi nad peletonem i dzięki dobrej współpracy jechali przed główną grupą aż do 180 kilometra trasy. Cały etap bardzo mocno na czele peletonu pracowała grupa Deceuninck - Quick Step w barwach której "podróżował" lider wyścigu, Enric Mas.

CZYTAJ TAKŻE: Urszula Łoś piąta na 500 metrów ze startu zatrzymanego w ostatnim dniu ME 2019

30 kilometrów przed metą swoich sił postanowił spróbować Tomasz Marczyński z Lotto Soudal. Polak nie zdołał jednak oderwać się od grupy na więcej niż kilka sekund i po chwili wrócił do peletonu. Grupa ponownie się zjechała i w tym momencie było już jasne, że zwycięstwo na tym etapie będzie wewnętrzną rozgrywką sprinterów. Sporą ochotę na zwycięstwo miał Pascal Ackermann (Bora-Hansgrohe), który do tej pory jeden etap wygrał a na dwóch mijał linię mety jako drugi.

ZOBACZ WIDEO: Bundesliga. Union triumfuje. Rafał Gikiewicz z czystym kontem [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Ostatecznie najlepszy okazał się Fernando Gaviria (UAE-Team Emirates), który bez większych problemów pokonał finiszujących rywali. Kolejny raz drugi był Pascal Ackermann, trzeci linię mety minął Matteo Trentin, który w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy CCC Team. Zawodnicy polskiego zespołu tym razem nie wyróżnili się niczym szczególnym. Dodatkowo wyścigu do udanych nie zaliczy Jonas Koch. Niemiec na piątym etapie Tour of Guangxi zrezygnował z dalszej rywalizacji i wycofał się z wyścigu.

CZYTAJ TAKŻE: "Pani i pan Kwiatkowscy". Michał Kwiatkowski i Agata Laskowska wzięli ślub

Świetnie w Chinach czuje się Tomasz Marczyński. Polak po piątym etapie został liderem klasyfikacji górskiej. Liderem wyścigu pozostał Enric Mas.

Wyniki V etapu Tour of Guangxi (Liuzhou-Guilin, 212.2 km).

MiejsceZawodnikKrajZespółCzas
1.Fernando GaviriaKolumbiaUAE - Team Emirates5:13.42
2.Pascal AckermannNiemcyBora - Hansgrohe+0.00
3.Matteo TrentinWłochyMichelton - Scott+0.00

Klasyfikacja generalna po pięciu etapach.

MiejsceZawodnikKrajZespółCzas
1.Enric MasHiszpaniaDeceuninck - Quick Step19:04.32
2.Daniel MartinezKolumbiaEF - Education First+0.05
3.Diego RosaWłochyTeam INEOS+0.14
Źródło artykułu: