Kolarstwo. Koronawirus dopadł UAE Tour. CCC Team wydało oświadczenie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Justin Setterfield / Kolarze podczas jednego z etapu UAE Tour
Getty Images / Justin Setterfield / Kolarze podczas jednego z etapu UAE Tour
zdjęcie autora artykułu

Wśród uczestników kolarskiego wyścigu UAE Tour pojawił się strach, gdy okazało się, że u dwóch osób zdiagnozowano koronawirusa. Zawody zostały odwołane, a CCC Team informuje, że wszyscy są zamknięci w hotelu.

Dwóch uczestników UAE Tour zachorowało na koronawirusa. Nie są to jednak kolarze, a członkowie sztabów drużyn. Sprawę jednak potraktowano bardzo poważnie, bo wirus może się szybko rozprzestrzenić.

CCC Team, który startował w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, wydał oficjalne oświadczenie na Twitterze.

"Po spotkaniu z organizatorami wyścigu dyrektor Piotr Wadecki  potwierdza, że UAE Tour zostało odwołane z powodu przypadków koronawirusa.

Wszyscy zawodnicy i obsługa zostaną poddani testom. Możemy potwierdzić, że nasi zawodnicy i pracownicy już zostali przebadani. Oczekujemy, że wyniki przyjdą następnego dnia. Do tego czasu wszyscy są zamknięci w hotelu. Współpracujemy z odpowiednimi władzami i mamy nadzieję, że jak najszybciej otrzymamy kolejne informacje" - czytamy w komunikacie.

Informowaliśmy już, że organizator wezwał lekarzy, którzy mieli przebadać wszystkich uczestników wyścigu kolarskiego. Tak też się stało, co potwierdził także obecny na miejscu dziennikarz Stefano Rizzato z włoskiej telewizji RaiSport.

"W nocnych testach przebadano kolarzy i członków sztabów 20 zespołów, które startują w UAE Tour. Na wyniki będzie trzeba czekać 9-12 godzin. Wszystkich czeka długi dzień" - pisze na Twitterze Rizzato.

Wyścig kolarski w Zjednoczonych Emiratach Arabski rozpoczął się 23 lutego i miał potrwać do 29 lutego. W UAE Tour startowali Rafał Majka, Michał Gołaś i Kamil Gradek. Jest także polski zespół CCC Team z dyrektorem sportowym Piotrem Wadeckim na czele.

Lekkoatletyka. Halowe Mistrzostwa Polski pod znakiem zapytania. "Posłuchamy, co powie lekarz" >> Zbigniew Boniek skomentował kontuzję Roberta Lewandowskiego i koronawirusa we Włoszech >>

ZOBACZ WIDEO: Duda niemal wsiadł do bolidu F1. Zobacz jak Kubica prezentuje mu maszynę Alfy Romeo

Źródło artykułu: