KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Koronawirus. Młodzi polscy kolarze utknęli w Hiszpanii. "Brakuje nam informacji"

Kolarze Warszawskiego Klubu Kolarskiego i młodzieżowej kadry MTB mają problem z powrotem do Polski. Zawodnicy w ostatnim czasie trenowali w hiszpańskiej Maladze, z której nie mogą teraz wrócić.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Młodzi polscy kolarze utknęli w Hiszpanii Facebook / Warszawski Klub Kolarski / Młodzi polscy kolarze utknęli w Hiszpanii
Jak informuje Warszawski Klub Kolarski w Maladze przebywa obecnie 29 kolarzy. Oprócz zawodników klubu w zgrupowaniu biorą udział młodzieżowi reprezentanci Polski MTB, dlatego o sprawie został poinformowany również Polski Związek Kolarski (PZKol).

Ich zaplanowany lot powrotny został odwołany po tym jak polski rząd wprowadził zakaz międzynarodowych połączeń w związku z pandemią koronawirusa. Ekipa starała się również znaleźć bilety do innych państw, ale w samolotach z Malagi brakowało miejsc.

"Jesteśmy dalecy od panikowania. Jednak brakuje nam informacji co dalej możemy zrobić. Zaplanowany lot powrotny nam odwołano. Hiszpanie zaczynają panikować, dzieje się to samo co w naszym kraju, tylko tutaj liczba zachorowań jest znacznie wyższa. W samej Maladze mamy ponad setkę chorych" - czytamy na profilu Warszawskiego Klubu Kolarskiego.

Naturalnie o młodych zawodników martwią się ich rodziny. "Dzwonią do nas inni polscy kolarze/kolarze amatorzy, którzy są w podobnej sytuacji. Dzwonią rodzice zawodników, znajomi, pytają czy i kiedy wracamy. Brakuje nam informacji co najlepiej teraz zrobić. Wiemy, że czas jest wyjątkowy i niektóre telefony mogą być teraz nieosiągalne. Ale może tą drogą ktoś nam udzieli więcej informacji na temat opcji powrotu do kraju. Może jest nas więcej w podobnej sytuacji? Jakaś wspólna inicjatywa?" - pytają członkowie ekipy.

Internauci w komentarzach przypominają, że w sobotni wieczór Polskie Linie Lotnicze uruchomiły stronę lotdodomu.com, na której jest możliwość zarejestrowania zapotrzebowania na powrót do Polski. Na podstawie tych danych LOT ma przygotowywać specjalne loty czarterowe.

https://www.facebook.com/WarszawskiKlubKolarski/photos/a.145344645581598/2798815403567829">

Czytaj też:
-> Paryż - Nicea: ten wyścig przejdzie do historii. Czarnej historii światowego sportu
-> Kolarstwo. Ariel Maximiliano Richeze zarażony koronawirusem. "Nowe wyzwanie"

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film


Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×