Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Wypadek Rity Malinkiewicz i Katarzyny Konwy. Rodzina zbiera na rehabilitację ciężko rannych kolarek

Obie kolarki - Rita Malinkiewicz i Katarzyna Konwa - przeszły skomplikowane operacje po wypadku samochodowym, jednak walka o powrót do zdrowia potrwa jeszcze długo.
Krzysztof Gieszczyk
Krzysztof Gieszczyk
Rita Malinkiewicz Facebook / Na zdjęciu: Rita Malinkiewicz

Informowaliśmy o dramatycznym wypadku, do jakiego doszło na początku czerwca. W okolicach Bielska-Białej kierująca oplem uderzyła w dwie zawodniczki jadące prawidłowo drugą stroną jezdni. Obie w stanie ciężkim trafiły do szpitala.

Jedną z nich była Rita Malinkiewicz, w przeszłości reprezentantka Polski w kolarstwie górskim i mistrzyni kraju juniorów. Wraz z drugą poszkodowaną jechały do Bielska-Białej na pierwszy z treningów organizowanych przez Malinkiewicz dla znajomych z FB.

Stan byłej mistrzyni Polski i jej koleżanki jest ciężki. Zawodniczki zostały przetransportowane do szpitala w Sosnowcu, gdzie toczą walkę o życie. Znajdują się pod opieką ortopedów, neurologów i anestezjologów.

Jak dowiadujemy się z portalu pomagam.pl (kliknij TUTAJ >>) stan Rity Malinkiewicz i Katarzyny Konwy jest nadal poważny. Pierwsza z kobiet przebywa w śpiączce farmakologicznej, a jej organizm podejmuje funkcje życiowe po operacjach głowy i kręgosłupa. Teraz przed nią zabieg uda i biodra. Więcej informacji o wypadku TUTAJ >>.

Z kolei Konwa przeszła wiele operacji, w tym zabieg zespolenia połamanego kręgosłupa, połamanej twarzoczaszki oraz częściową rekonstrukcję nosa i języka. Niedawno została wybudzona ze śpiączki. Teraz czeka ją długa rehabilitacja, podobnie jak jej koleżankę z wypadku.

Organizatorzy zbiórki wycenili, że na powrót do zdrowia potrzebne będzie 600 tys. zł i taką kwotę zbierają dla dwóch ciężko rannych zawodniczek. "Wszystkie zebrane środki pieniężne zostaną przekazane po równo dla każdej z dziewczyn na specjalne konto utworzone przez ich rodziny" - czytamy na pomagam.pl.

CZYTAJ TAKŻE Trener Rity Malinkiewicz: To prawdziwa fighterka, nie podda się, będzie walczyć

CZYTAJ TAKŻE Prokuratura wszczęła śledztwo ws. wypadku Rity Malinkiewicz

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (2):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×