Kolarstwo. Giro d'Italia 2020. Ruben Guerreiro bohaterem górskiego etapu

Portugalczyk Ruben Guerreiro osiągnął życiowy sukces, zwyciężając 9. etap tegorocznego Giro d'Italia. Liderem wyścigu pozostał Joao Almeida. Rafał Majka zachował 10. miejsce w "generalce".
Piotr Bobakowski
Ruben Guerreiro Getty Images / Stuart Franklin / Na zdjęciu: Ruben Guerreiro

9. etap tegorocznego Giro d'Italia San Salvo - Roccaraso (Aremogna) o długości 208 km kończył się metą na wysokości ponad 1650 m n.p.m. Podczas górskiej próby sił najlepiej spisali się Portugalczyk Ruben Guerreiro (EF Education First) i Hiszpan Jonathan Castroviejo (Team INEOS).

Na ostatniej tego dnia wspinaczce - 6 km przed metą - obaj kolarze oderwali się od pięcioosobowej ucieczki i pomiędzy sobą rozegrali walkę o końcowy triumf. Zwycięzcą etapu został Guerreiro, dla którego jest to największy sukces w karierze.

Uczestnicy Giro d'Italia 2020 w niedzielę musieli zmierzyć się z trudnymi podjazdami: Passo Lanciano (12,4 km, 7,0%), Passo San Leonardo (14,4 km, 4,3%), Bosco di Sant'Antonio (9,4 km, 5,1%) i Roccaraso (9,6 km, 4,4%).

Kolarze przyjeżdżali na metę w grupach, a różnice były kilkusekundowe. Koszulkę lidera wyścigu zachował Joao Almeida (Deceuninck-Quick Step). Rafał Majka (BORA-hansgrohe) dziś był 11. (+1:41) i w klasyfikacji generalnej nadal zajmuje 10. pozycję (+1:17).

Zobacz:
Giro d'Italia: historyczny triumf Dowsetta. Nikt tego przed nim nie dokonał
Kolarstwo. Gandawa-Wevelgem 2020: Mads Pedersen wygrał, Michał Kwiatkowski nie ukończył wyścigu