KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Gala Mistrzów Sportu. Tour de Pologne imprezą roku. Zagraniczni eksperci nie ukrywają zaskoczenia

Podczas Gali Mistrzów Sportu ogłoszono, że Tour de Pologne zostało wybrane imprezą roku. Ta decyzja wzbudziła wielkie kontrowersje u zagranicznych ekspertów, którzy wspominają koszmarny upadek Fabio Jakobsena.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
kolarze na trasie 3 etapu z Wadowic do Bielska-Białej podczas 77 Tour de Pologne PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: kolarze na trasie 3. etapu z Wadowic do Bielska-Białej podczas 77. Tour de Pologne
Podczas Gali Mistrzów Sportu wybrano nie tylko najlepszą dziesiątkę polskich sportowców minionego roku, ale także najlepszą imprezę, jaka odbyła się w Polsce w 2020 roku. Wybór padł na 77. edycję Tour de Pologne. Statuetkę z rąk Piotra Wadeckiego odebrała zastępca dyrektora generalnego LangTeam, Agata Lang.

- Bardzo dziękuję za to wyróżnienie w szczególnie trudnym roku. Wiele imprez się nie odbyło, wiele zostało przełożonych. Cieszymy się, że nasz narodowy wyścig kolarski mógł się odbyć. Jest to zasługa wielu osób - naszych sponsorów, partnerów, patronów medialnych, gospodarzy miast, policji, straży pożarnej i wielu ludzi, którzy od lat nas wspierają. Jeszcze raz dziękuję i już teraz zapraszam na następny Tour de Pologne, który odbędzie się w sierpniu 2021 roku - powiedziała córka Czesława Langa.

Wybór ten wywołał duże kontrowersje wśród zagranicznych ekspertów i branżowych portali. Wszyscy mają w pamięci koszmarny wypadek na finiszu etapu w Katowicach, gdzie w barierkę uderzył Fabio Jakobsen, który zepchnięty został przez Dylana  Groenewegena.

ZOBACZ WIDEO: Skoki narciarskie. Kto po Stochu, Kubackim i Żyle? "Potrzebujemy skoczków, których nazwisk jeszcze nie znamy"

Jakobsen walczył o życie w sosnowieckim szpitalu. Ostatecznie wszystko zakończyło się szczęśliwie, ale kolarz wciąż walczy o powrót do pełnej sprawności. W mediach społecznościowych pojawiło się wiele krytycznych reakcji dotyczących wyboru Tour de Pologne na imprezę roku. Dziennikarz Renaud Breban dodał wymownego gifa, a portal ProCyclingStats.com zamieścił zdjęcie z fatalnego wypadku.

W 2020 roku Tour de Pologne składał się z pięciu etapów i odbył w dniach 5-9 sierpnia. Był pierwszym etapowym wyścigiem UCI World Tour po przerwie związanej z pandemią koronawirusa.


Czytaj także:
Gala Mistrzów Sportu. Tak głosowali laureaci. Robert Lewandowski wskazał na najgroźniejszą rywalkę
Gala Mistrzów Sportu. Robert Lewandowski Sportowcem Roku 2020! Znamy czołową "dziesiątkę"

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×