Kolarstwo. Etoile de Besseges. Michał Kwiatkowski piąty w I etapie. Triumfował Christophe Laporte

W środę rozpoczęła się rywalizacja w ramach 51. wyścigu Etoile de Besseges. Podczas pierwszego etapu dobrze zaprezentował się Michał Kwiatkowski, który zajął piąte miejsce. Zwyciężył natomiast Christophe Laporte.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Christophe Laporte PAP/EPA / Guillaume Horcajuelo / Na zdjęciu: Christophe Laporte
W tym roku Etoile de Besseges ma silną obsadę. Do rywalizacji przystąpili między innymi Vincenzo Nibali, Greg Van Avermaet, a także Egan Bernal.

Premierowy etap zmagań zakończył się triumfem Francuza Christophe'a Laporte'a. Drugie miejsce zajął jego rodak Nacer Bouhanni, a trzeci był Mads Pedersen.

Na V lokacie sklasyfikowany Michał Kwiatkowski, który w ten sposób otworzył sezon 2021.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piłkarz z Serie A uczcił pamięć Bryanta. Niezwykły popis!

"Dobrze jest móc wrócić (nawet jeśli trudno to stwierdzić po wyrazie naszych twarzy). Możliwość zobaczenia zwycięstwa na trudnym finiszu nie jest złym znakiem" - skomentował polski kolarz na Twitterze.

W tym wyścigu bierze też udział dwóch innych reprezentantów Polski - Łukasz Owsian oraz Łukasz Wiśniowski. Oni w środę wypadli słabiej niż Kwiatkowski i znaleźli się na znacznie odleglejszych pozycjach.

Dodajmy, że ze zmagań w ramach Etoile de Besseges wycofana została ekipa Sport Vlaanderen - Baloise. To dlatego, że u jednego z członków sztabu wykryto koronawirusa.

Czytaj także:
Koledzy wspominają Ryszarda Szurkowskiego. "Zawsze chciałem być taki jak on"
"Niezrównany talent, najlepszy amator wszechczasów". Świat żegna Ryszarda Szurkowskiego

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×