Krew na twarzy rywala. Michał Kwiatkowski uczestniczył w poważnej kraksie! (foto)

Michał Kwiatkowski był jednym z faworytów do zwycięstwa w Trofeo Laigueglia, ale polski kolarz INEOS Grenadiers nie ukończył wyścigu z powodu upadku. - Mam nadzieję, że nic nie jest złamane - napisał "Kwiato" na Twitterze.

Piotr Bobakowski
Na trasie otwierającego sezon kolarski 2021 we Włoszech Trofeo Laigueglia nie obyło się bez upadków. W kraksie leżał m.in. Michał Kwiatkowski. Polak z INEOS Grenadiers z powodu obrażeń ciała nie ukończył wyścigu.

"Nieszczęśliwie upadłem podczas Trofeo Laigueglia. Kilka siniaków. Mam nadzieję, że nic nie jest złamane" - napisał na Twitterze Kwiatkowski.

"Michał Kwiatkowski i  Andrea Bagioli liżą rany po ciężkim upadku na trasie Trofeo Laigueglia" - to z kolei komentarz na twitterowym profilu belgijskiej platformy do transmisji wydarzeń sportowych "Sporza", gdzie udostępniono zdjęcia z trasy dzisiejszych zawodów.

Na fotografiach widzimy obu zawodników zaraz po kraksie. 30-letni "Kwiato" siedzi załamany na ziemi, podtrzymując głowę ręką wspartą na kolanie, a na twarzy włoskiego kolarza widoczna jest krew (patrz poniżej).

Na 200-kilometrowej trasie w okolicach Laigueglii zwyciężył Holender Bauke Mollema (Trek-Segafredo). Drugi na mecie był Egan Bernal (INEOS Grenadiers), a trzecią lokatę zajął Maurim Vansevenantem (Deceuninck-Quick Step) - obaj strata 39 sek. Łukasz Owsian (Team Arkea Samsic) zajął 62. pozycję. Wyścigu nie ukończyli m.in. Dominik Górak (General Store Essegibi Flli. Curia) i Kwiatkowski.

Zobacz:
O mały włos, a pies doprowadziłby do tragedii podczas kolarskiego wyścigu. "Trzymaj go na smyczy!"