KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Policja szuka tej kobiety. O jej bezmyślności jest głośno na całym świecie

Francuska policja wciąż nie znalazła kobiety, która spowodowała koszmarną kraksę na 1. etapie tegorocznego Tour de France. Pomóc w jej odnalezieniu ma Facebook.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Już podczas I etapu Tour de France doszło do potężnej kraksy! Twitter / Fot. Twitter / Już podczas I etapu Tour de France doszło do potężnej kraksy!

Francuska policja za punkt honoru postawiła sobie odnalezienie kobiety, która wywołała fatalną kraksę na 1. etapie. Fanka stała przy szosie z transparentem i robiła wszystko, by znaleźć się w telewizyjnej transmisji. Nie zważała nawet na jadących tuż obok niej kolarzy. 

Gdy jeden z nich w nią wpadł, wywołał efekt domina. Kilkudziesięciu zawodników upadło, a część z nich musiało się wycofać z uczestnictwa w tegorocznym Tour de France.

Kobieta jest poszukiwana na wszelkie sposoby, w tym w mediach społecznościowych. Francuska żandarmeria opublikowała specjalny post, w którym prosi o pomoc w odnalezieniu winowajczyni kraksy.

ZOBACZ WIDEO: Pechowy sezon polskiej olimpijki. "Treningi kończyły się płaczem"

"Ubrana w niebieskie dżinsy, biało-czerwony sweter i żółtą kurtkę, w rękach trzymała tekturę z napisem "Allez, Opi, Omi!" (do boju, dziadku i babciu). Oddaliła się z miejsca wypadku, nim przybyli śledczy. Ktokolwiek ją rozpoznaje, proszony jest o kontakt" - przekazano w komunikacie w mediach społecznościowych.

Kobieta poszukiwana jest za nieumyślne spowodowanie uszczerbku na zdrowiu poniżej 30 dni. 

Organizatorzy Wielkiej Pętli obawiają się, że kobieta będzie miała naśladowców i proszą o zachowanie zasad bezpieczeństwa. Do apelu dołączyły się kolarskie grupy biorące udział w Tour de France.

"Kibice, proszę, abyście nie wchodzili na drogę" - przekazał zespół Jumbo-Visma za pośrednictwem mediów społecznościowych. Z powodu kolizji czterech kolarzy wycofało się z rywalizacji, a ponad dwudziestu musiało skorzystać z pomocy lekarzy.

Czytaj także:
Tour de France 2021. Kraksa za kraksą na 3. etapie!
Tour de France 2021. Mathieu van der Poel show. Co za moc Holendra!

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (7)
 • Logan23 Zgłoś komentarz
  Na portalach w innych krajach UE jest zdjęcie tej kobiety pod informacją, że poszukuje ją policja. Jednak w Polsce na zdjęciu, które samo w sobie jest niewyraźne jest pasek zamazujący.
  Czytaj całość
  Czemu to ma służyć????? Mam wrażenie, że jesteśmy jedynym krajem na świecie, gdzie przesadnie się chroni wizerunek osób podejrzanych.
  • kloosek18 Zgłoś komentarz
   konkurencje zrobila TVP i Hance Mostowiak :)
   • Fan Od Sportu Zgłoś komentarz
    Ciekaw jestem czy o bezmyślności piszącego ten artykuł też jest głośno na całym świecie.
    • Adela Rozen Zgłoś komentarz
     Dziwne tylko że jakoś nikt nie wspomina o służbach porządkowych , którzy dopuszczają do tak bliskiego kontaktu z kolarzami ? Śmiertelny wypadek kolarza belgijskiego w Polsce (2 lata temu
     Czytaj całość
     też Wyścig Pokoju) i który wjechał w betonowy przepust , organizacja wyścigu podobno była "nietykalna" a sprawę zamieciono pod dywan...
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×