Zdecydowane zwycięstwo i złoty medal dla Polki! Ależ przewaga

Daria Pikulik zdobyła złoty medal w wieloboju (omnium) podczas zawodów Pucharu Narodów w kolarstwie torowym w Kolumbii (Cali).

PZ
Daria Pikulik Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Daria Pikulik
Dokładnie pięć tygodni po upadku i wycofaniu z wieloboju rozegranego na igrzyskach olimpijskich, Daria Pikulik zdecydowanie wygrała omnium w Cali. Brązowa medalistka mistrzostw świata Berlin 2020 okazała się najlepsza już w pierwszej konkurencji - scratchu. W tempo race miała trzeci wynik - jako pierwsza minęła metę na czterech lotnych finiszach.

W wyścigu australijskim (eliminacyjnym) zawodniczka Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska ponownie wywalczyła 40 "oczek" do klasyfikacji generalnej za zwycięstwo. Z kolei w wyścigu punktowym Polka uzyskała punkty na wszystkich ośmiu premiach - triumfowała na trzech finiszach.

Daria Pikulik zdobyła złoty medal z dorobkiem 147 punktów i zdecydowaną przewagą nad rywalkami. Na drugim stopniu podium stanęła Ukrainka Tetjana Klimczenko (118). Trzecia była reprezentantka gospodarzy, Kolumbijka Lina Marcela Hernandez Gomez (116).

Na trzecim stopniu podium w rywalizacji na 500 metrów ze startu zatrzymanego stanęła kolejna z kolarek Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska - Nikola Sibiak. W kwalifikacjach medalistka mistrzostw świata juniorek miała szósty czas (35.648). W finale Polka osiągnęła już rezultat poniżej 35 sekund - zmierzono jej 34.955. Wygrała Kolumbijka Martha Bayona Pineda (33.233). Drugą lokatę zajęła Mathlide Gros z Francji (34.506).

Jako szósty metę finału keirinu minął Daniel Rochna. Na dziewiątej pozycji został sklasyfikowany Patryk Rajkowski.

Czwartego, ostatniego dnia zmagań w Pucharze Narodów Cali 2021 w madisonie zaprezentują się siostry Daria i Wiktoria Pikulik. W keirinie pojadą Urszula Łoś oraz Marlena Karwacka. Z kolei Rajkowski i Rochna wystąpią w sprincie.

Czy Polki zdobędą medale Pucharu Narodów 2021 w madisonie?