Dominacja i złote medale dla polskich sióstr w madisonie. Gigantyczna przewaga!

Siostry Daria i Wiktoria Pikulik zdobyły złote medale w madisonie podczas czwartego, ostatniego dnia Pucharu Narodów 2021 na kolarskim torze w Cali.

PZ
Daria i Wiktoria Pikulik Getty Images / Tim de Waele / Na zdjęciu: Daria i Wiktoria Pikulik
W liczącym 30 kilometrów (120 okrążeń toru) madisonie rozegrano 12 lotnych premii (na co dziesiątej pętli). Daria Pikulik oraz Wiktoria Pikulik zwyciężyły w wielkim stylu - wygrały aż dziesięć punktowanych sprintów, a na jednym były drugie. Srebrne medalistki młodzieżowych mistrzostw Europy 2019 uzyskały łącznie 53 punkty. Zawodniczki Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska podczas igrzysk olimpijskich zostały sklasyfikowane na szóstej pozycji.

Na drugim stopniu podium w Kolumbii stanęły Ukrainki Ksenia Fedotowa i Tetjana Klimczenko (22 pkt). Trzecią lokatę zajęły reprezentantki gospodarzy, Kolumbijki Lina Hernandez Gomez / Lina Rojas Zapata (21).

Brązowy medal w keirinie zdobyła Urszula Łoś. Polka jako trzecia minęła również metę półfinału. W obu tych wyścigach zwyciężyła Martha Bayona Pineda. Jako druga w finale ze stratą 0.043 sekundy do Kolumbijki finiszowała Yuli Verdugo z Meksyku (+0.043 straty). Łoś ukończyła zmagania 0.131 sekundy po triumfatorce. Czwarta była Juliana Gaviria (+260 tysięcznych). Z kolei na dziewiątym miejscu znalazła się Marlena Karwacka.

W 1/8 finału sprintu Patryk Rajkowski wyeliminował swojego pogromcę z igrzysk olimpijskich - Muhammada Sahroma. W ćwierćfinale siódmego w kwalifikacjach polskiego sprintera pokonał drugi w rywalizacji na 200 metrów ze startu lotnego Nick Wammes. Do 1/4 finału zakwalifikował się też Daniel Rochna, który przegrał z późniejszym zwycięzcą tej konkurencji - Nicholasem Paulem.

Czy Daria Pikulik zdobędzie medal mistrzostw Europy 2021?