Norweski kombinator znów wygrał. Słaby występ polskiego jedynaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ANTONIO BAT / Na zdjęciu: Jarl Magus Riiber
PAP/EPA / ANTONIO BAT / Na zdjęciu: Jarl Magus Riiber
zdjęcie autora artykułu

Norweg Jarl Magnus Riibert wygrał konkurs kombinacji norweskiej na dużej skoczni. Na podium znalazły się też miejsca dla reprezentantów Norwegii i Austrii.

Na zakończenie rywalizacji kombinatorów norweskich rozegrano turniej na dużej skoczni i bieg na 10 kilometrów. Już po rywalizacji na skoczni narciarskiej wyraźnie prowadził Jarl Magus Riiber z Norwegii, który skoczył aż na 147. metr. Na kolejnych miejscach znaleźli się specjalista od skoków Ryota Yamamoto z Japonii i Kristjan Ilves z Estonii. Na przedostatnim, 47. miejscu znajdował się jedyny Polak, Andrzej Szczechowicz.

Już w połowie stawki biegu na 10 kilometrów Riiber powiększył przewagę nad Ilvesem do 1:23 min. Do Estończyka dobiegło czterech innych zawodników i rywalizacja za plecami Norwega była niezwykle zacięta. Szczechowicz walczył o to, by uniknąć ostatniego miejsca po tym, jak Magżan Amankeldiuly z Kazachstanu wycofał się z rywalizacji.

Ostatecznie Riiber wygrał z ponad minutową przewagą nad swoim rodakiem, Jensem Luraasem Oftebro, który po skokach był szósty. Brązowy medal zdobył Johannes Lamparter z Austrii, a tuż poza podium znalazł się Ilves. Szczechowicz zajął ostatecznie przedostatnie, 46. miejsce.

Wyniki kombinacji norweskiej mężczyzn:

#ZawodnikKrajCzas
1.Jarl Magnus RiiberNorwegia23:42.6 m.
2.Jens Luraas OftebroNorwegia+1:01.4 m.
3.Johannes LamparterAustria+1:04.7 m.
4.Kristjan IlvesEstonia+1:09.0 m.
5.Stefan RetteneggerNiemcy+1:10.2 m.
6.Julian SchmidNiemcy+1:31.0 m.
46.Andrzej SzczechowiczPolska+8:57.9 m.

Czytaj także: Polacy faworytami bukmacherów

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Anita Włodarczyk i piłka nożna? No, no - zdziwicie się!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty