Magnus Moan pierwszy w Chaux-Neuve

Magnus Moan wygrał w Chaux-Neuve konkurs Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. Drugie miejsce zajął rodak i imiennik Moana - Krog.

Piotr Ziemka
W niedzielę początkowo miał odbyć się sprint drużynowy. Nie udało się jednak przeprowadzić serii skoków narciarskich i postanowiono rozegrać kolejny konkurs indywidualny. Zawodnicy do biegu wystartowali na podstawie wyników osiągniętych w piątkowej rundzie prowizorycznej.
Pierwszy na trasę wyruszył Fabian Steindl, który ostatecznie uplasował się na szesnastym miejscu. Magnus Moan biegł z 21. numerem, a Magnus Krog - z 20. Norwegowie dogonili wszystkich rywali i wywalczyli najwyższe pozycje. Moan po raz 23. wygrał indywidualny konkurs Pucharu Świata, czwarty raz dokonał tego w Chaux-Neuve. Tuż za podium znalazł się najlepszy z reprezentantów gospodarzy - Jason Lamy Chappuis.

Na 44. pozycji sklasyfikowany został Adam Cieślar. 45. był Paweł Słowiok, 49. zaś - Szczepan Kupczak.

Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Fabian Riessle (376 punktów). W biegu nie startowali drugi w "generalce" Eric Frenzel (321) i czwarty obecnie Mikko Kokslien (286), którzy w piątkowych kwalifikacjach zajęli dalekie - odpowiednio 42., a także 59. - lokaty i postanowili zrezygnować z rywalizacji. Koksliena wyprzedził Akito Watabe (293).