Bernhard Gruber wygrał konkurs PŚ w kombinacji norweskiej w Val di Fiemme

Bernhard Gruber wygrał konkurs Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Val Di Fiemme. Drugie miejsce zajął Jan Schmid, a trzecie - Joergen Graabak.
Piotr Ziemka

Bernhard Gruber po skokach narciarskich zajmował szóstą pozycję. W biegu uzyskał dwunasty wynik. Dla tego urodzonego w 1982 roku zawodnika jest to piąte zwycięstwo w indywidualnym konkursie Pucharu Świata.

Jan Schmid dobiegł do mety 7 sekund po Gruberze, natomiast Joergen Graabak stracił do triumfatora 10 sekund. Szósty był lider klasyfikacji generalnej - Eric Frenzel. Tuż za nim uplasował się Magnus Moan - 34. w skokach i najlepszy w biegu. Pierwszy na trasę wyruszył Thomas Kjelbotn. Ostatecznie uplasował się on na trzynastej pozycji.

Frenzel w "generalce" prowadzi z dorobkiem 861 punktów. Drugi jest nieobecny w Val di Fiemme Akito Watabe (541). Dzięki zwycięstwu we Włoszech na trzecie miejsce awansował Gruber, który traci tylko punkt do Japończyka.