Bernhard Gruber liderem po skokach do kombinacji norweskiej na dużej skoczni

Bernhard Gruber prowadzi po skokach narciarskich na dużej skoczni do kombinacji norweskiej na mistrzostwach świata w Falun.

Piotr Ziemka
Bernhard Gruber był jednym z trzech zawodników, którzy uzyskali ponad 130 metrów. Pozostali to Yoshito Watabe i Eric Frenzel. Z tej trójki najdalej poszybował Japończyk, ale Austriak otrzymał najwięcej punktów za styl od sędziów i to on wyruszy na trasę biegu jako pierwszy.
Świetnie w serii skoków spisali się Francuzi. W czołowej szóstce znalazło się trzech zawodników z tego kraju. Z drugim numerem na starcie 10-kilometrowego biegu stanie Jason Lamy Chappuis. Trzecie miejsce zajął Francois Braud.

Na 14. pozycji sklasyfikowany został Magnus Moan. Norweg po swoim skoku nie ukrywał radości, bo to jeden z najlepszych biegaczy w stawce kombinatorów norweskich i jest w stanie odrobić stratę wynoszącą 47 sekund do lidera. 17. lokatę wywalczył Johannes Rydzek, który w Szwecji wywalczył już dwa złote medale.

Adam Cieślar i Szczepan Kupczak wycofali się z dalszej rywalizacji na mistrzostwach świata 2015 z powodu problemów zdrowotnych.