Akito Watabe wygrał konkurs Pucharu Świata w Lahti, Johannes Rydzek drugi

Akito Watabe wygrał konkurs Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Lahti. Drugie miejsce zajął Johannes Rydzek. Polacy nie startowali.

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka

Po skokach narciarskich prowadził Haavard Klemetsen. Akito Watabe plasował się na ósmym miejscu, a Johannes Rydzek - na dziewiątym. Watabe po raz szósty został triumfatorem konkursu Pucharu Świata. Trzeci do mety dobiegł Fabian Riessle, który wystartował z szóstym numerem startowym.

Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zapewnił sobie Eric Frenzel. Niemiec w Lahti zajął 23. pozycję. Zdobył 869 punktów, a do zakończenia sezonu pozostały dwa konkursy indywidualne. Drugi w punktacji łącznej przed zawodami w Lahti był mistrz świata - Bernhard Gruber. Austriak nie uczestniczył w konkursie z powodu choroby. Trzeciego miejsca nie utrzymał Jan Schmid. Norweg po skokach był 49. W biegu zdołał awansować na 39. lokatę.

Grubera i Schmida w "generalce" wyprzedził Watabe, który wywalczył 641 punktów. Trzecie miejsce wspólnie zajmują Gruber i Riessle (po 620). W sobotę w Lahti odbędzie się sprint drużynowy.

Wyniki konkursu:

Miejsce Zawodnik Kraj Czas
1. Akito Watabe Japonia 28:56.3
2. Johannes Rydzek Niemcy +3.0
3. Fabian Riessle Niemcy +9.1
4. Magnus Krog Norwegia +10.9
5. Alessandro Pttin Włochy +13.8
6. Haavard Klemetsen Norwegia +28
7. Taihei Kato Japonia +30.2
8. Christoph Bieler Austria +32.4
9. Jason Lamy Chappuis Francja +33.9
10. Mikko Kokslien Norwegia +38.5

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×