Dominacja Niemców w Pucharze Świata w Ramsau, Johannes Rydzek zwycieżył

Czterech Niemców uplasowało się w czołowej czwórce konkursu Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Ramsau. Wygrał Johannes Rydzek.

Piotr Ziemka
Po serii skoków narciarskich na normalnej skoczni w Ramsau (K90, HS98) prowadził Eric Frenzel. Niemiec uzyskał 100,5 metra i 138,9 punktu. 99,5 m skoczył Mario Seidl. Reprezentant gospodarzy zdobył 138,4 pkt. Do lidera miał dwie sekundy straty. Z trzecim numerem startowym do liczącego 10 kilometrów biegu przystąpił Johannes Rydzek (97 m / 136,3 pkt i 10 sekund straty do prowadzącego). 23. w tej części zmagań był Szczepan Kupczak, a 38. - Paweł Słowiok.

Po pięciu kilometrach Frenzel wciąż znajdował się na czele. Seidl był wówczas 6.9 sekundy za prowadzącym Niemcem. 14 sekund tracili Fabian Riessle oraz Rydzek, którzy dołączyli do lidera w czternastej minucie biegu, gdy kombinatorzy mieli za sobą 6 km.

Najlepszy na ostatnim kilometrze okazał się Rydzek, dla którego to trzeci wygrany indywidualny konkurs Pucharu Świata w sezonie 2016/2017 (dwukrotnie triumfował w Kuusamo), a dziewiąty w karierze. Na drugim stopniu podium stanął Riessle, a na trzecim - Frenzel. Jako czwarty linię mety minął kolejny Niemiec - Vinzenz Geiger. Seidl ostatecznie zajął siódmą lokatę. Słowiok był 42., a Kupczak - 44.

Cztery czołowe pozycje w klasyfikacji generalnej również zajmują zawodnicy z Niemiec.