Srebrny medal Adama Cieślara na Uniwersjadzie w Ałmatach, brąz Pawła Słowioka

Adam Cieślar zdobył srebrny medal w konkursie kombinacji norweskiej podczas 28. Zimowej Uniwersjady w Ałmatach. Trzecie miejsce zajął Paweł Słowiok.

Piotr Ziemka
Adam Cieślar Newspix / EXPA/ JFK / Na zdjęciu: Adam Cieślar
Wygrał Wiaczesław Barkow. Rosjanin minął linię mety o sekundę szybciej niż Adam Cieślar. Trzeci ze stratą 7,8 sekundy finiszował Paweł Słowiok. Jedenasty był Wojciech Marusarz.

Po serii skoków narciarskich prowadził Go Yamamoto. Japończyk był zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w tej części rywalizacji. Spisał się najlepiej podczas czterech treningów oraz serii próbnej. 15 stycznia 2017 roku zajmował drugie miejsce po skokach w konkursie Pucharu Świata w Val di Fiemme. Nie zdobył wtedy jednak punktów do klasyfikacji generalnej, bo spadł na 38. miejsce.

W Ałmatach reprezentant Kraju Kwitnącej Wiśni wylądował na 102. metrze. Drugi wynik miał Tobias Simon. Niemcowi zmierzono 99,5 metra. Na trasę liczącego 10 kilometrów biegu Simon ruszył 22 sekundy za Japończykiem. 56 sekund do lidera tracił natomiast Cieślar. Obrońca mistrzowskiego tytułu uzyskał trzecią odległość - 95,5. Jako czwarty wystartował Barkow (95 metrów, +58 sekund). Z siódmym numerem do biegu przystąpił Słowiok (93, +1:19)..

Yamamoto prowadził jeszcze po 3/4 biegu, ale ostatecznie został sklasyfikowany na piątym miejscu. Cieślar i Słowiok po 7,5 km plasowali się poza czołową trójką - zajmowali odpowiednio czwartą oraz piątą lokatę. Zdołali jednak awansować na medalowe pozycje. ZOBACZ WIDEO Kamil Stoch: to był dla nas wspaniały i piękny weekend, wynik jest niesamowity!

Dla Cieślara to szósty medal Zimowej Uniwersjady, a piąty uzyskany indywidualnie. W 2013 roku stanął trzykrotnie na podium, a w 2015 - dwukrotnie. Słowiok na trzeciej pozycji uplasował się również w grudniu 2013 r.

Na piątek 3 lutego zaplanowano rozegranie kolejnego konkursu indywidualnego. Wtedy rywalizacja rozpocznie się od biegu ze startu wspólnego o długości 10 kilometrów. Później zostaną rozegrane dwie serie skoków.