Adam Cieślar 3. po skokach do konkursu PŚ w kombinacji norweskiej w Schonach!

Adam Cieślar zajmuje trzecie miejsce po serii skoków narciarskich do konkursu Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Schonach.

Piotr Ziemka
Adam Cieślar Newspix / EXPA/ JFK / Na zdjęciu: Adam Cieślar
Adam Cieślar stanął na starcie z dziewiątym numerem. Wylądował na 105. metrze i został liderem z dorobkiem 126,3 punktu. Po skoku Polaka obniżono belkę z dwudziestej na dziewiętnastą. Podopiecznego Mateusza Wantuloka zdołali wyprzedzić tylko Yoshito Watabe oraz Wilhelm Denifl. Austriak ruszy na trasę liczącego 10 kilometrów biegu dziewięć sekund po prowadzącym Japończyku. Adam Cieślar wystartuje dziesięć sekund po liderze.

Najwyższym miejscem Cieślara w historii jego startów w Pucharze Świata jest osiemnasta pozycja z 26 lutego 2016 roku uzyskana w Val di Fiemme. W sezonie 2016/2017 Polak dwukrotnie uplasował się w czołowej trzydziestce indywidualnych konkursów tego cyklu. 26 listopada w Kuusamo był dziewiętnasty. Dzień później został sklasyfikowany na trzydziestym miejscu.

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Eric Frenzel, który ma tylko 14 punktów więcej niż Johannes Rydzek. Frenzel pobiegnie z siódmym numerem, a Rydzek - z dziewiątym. 34. po pierwszej części zmagań jest Paweł Słowiok.

Bieg rozpocznie się o 13:45.

Miejsce Zawodnik Kraj Metry Punkty Belka Strata do lidera
1. Yoshito Watabe Japonia 103,5 128,7 18.
34. Paweł Słowiok Polska 93 105,1 20. +1:34

Czy Adam Cieślar poprawi w Schonach swoje największe osiągnięcie w konkursach PŚ (18. miejsce)?