Szczepan Kupczak najlepszy po skokach do konkursu Pucharu Świata w Trondheim!

Szczepan Kupczak wygrał serię skoków narciarskich do konkursu Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Trondheim! Bieg rozpocznie się o godzinie 12:15.

Piotr Ziemka
Szczepan Kupczak Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Szczepan Kupczak
Szczepan Kupczak wystąpił jako jedenasty. Wylądował na 134. metrze, zdobył 114,3 punktu i objął prowadzenie. Na czele pozostał do końca. Jako drugi na trasę biegu, ze stratą aż 34 sekund do Polaka ruszy Austriak Franz-Josef Rehrl. Z kolei 47 sekund po Kupczaku zmagania rozpocznie Yoshito Watabe.

Ponad połowa uczestników konkursu ruszała z ósmej belki startowej - 21 zawodników z grona czterdziestu zgłoszonych do rywalizacji. Później podwyższano rozbieg na dziesiąty i dwunasty stopień, a ostatnia jedenastka najeżdżała na próg z bramki o numerze czternastym.

W sobotę Kupczak zajął 24. miejsce w konkursie Pucharu Świata - to dla niego najwyższa pozycja podczas sezonu 2018/2019. Mistrz Polski wygrał serię skoków do kombinacji również 23 grudnia 2018 roku w Ramsau. Wówczas minął metę jako 36. Wtedy jednak rywalizowano na normalnej skoczni i różnice na trasie były mniejsze, niż na dużym obiekcie. W Ramsau dziesiąty zawodnik tracił do Kupczaka 36 sekund, dwudziesty - 61 sekund, a trzydziesty - 1:20. Teraz przewaga Polaka wynosi 1:41 sekundy nad 10. kombinatorem, 2:23 nad dwudziestym i aż 3:22 nad trzydziestym.

Druga część kombinacji rozpocznie się o godzinie 12:15.