Duża wymiana w NBA. Donovan Mitchell ma nowy klub

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Alex Goodlett / Na zdjęciu: Donovan Mitchell
Getty Images / Alex Goodlett / Na zdjęciu: Donovan Mitchell
zdjęcie autora artykułu

Stało się. Utah Jazz chcieli wymienić swojego lidera i w końcu dostali ofertę, która sprostała ich oczekiwaniom. Przebudowa trwa.

Jak poinformował w czwartek Adrian Wojnarowski z ESPN, mamy wymianę. Kluby, które wzięły w niej udział, to Utah Jazz i Cleveland Cavaliers.

Jeden z czołowych zawodników NBA, Donovan Mitchell przenosi się do Ohio. 25-latek w poprzednim sezonie zdobywał średnio na mecz 25,9 punktu, 4,2 zbiórki i 5,3 asysty.

Jazz pozyskali w zamian trzech zawodników, trzy niezastrzeżone picki w draftach (2025, 2027, 2029) oraz dwie zmiany wyborów (2026, 2028).

ZOBACZ WIDEO: Duża przemiana Bartosza Kwolka. "Zmieniłem się mentalnie"

Gracze, którzy wzmocnią klub z Salt Lake City, to Lauri Markkanen, pierwszoroczniak Ochai Ahbaji oraz Collin Sexton. Ten ostatni podpisał z Jazz czteroletni kontrakt, opiewający na kwotę 72 milionów dolarów.

Mitchell od początku kariery, czyli od 2017 roku, kiedy trafił do NBA, związany był z Jazz. Dotychczas trzy razy brał udział w Meczach Gwiazd.

Dla klubu z Utah, który wcześniej wytransferował już Rudy'ego Goberta, to gorące lato. Jazz planują wymienić także swoich weteranów, takich jak Bojan Bogdanović, Mike Conley czy Jordan Clarkson. Przebudowa trwa.

Cavaliers mogą być za to czołowym zespołem Konferencji Wschodniej. Pozyskali Mitchella, mają już Dariusa Gerlanda, Jarretta Allena czy Evana Mobleya.

Czytaj także: Sprawdź, kto zagra na EuroBaskecie. To wielkie gwiazdy!

Źródło artykułu: