Play off w II lidze koszykarzy:Jelenia Góra w finale

Sudety Jelenia Góra - to jedyny zespół, który do wywalczenia awansu do finału potrzebował tylko dwóch meczów. W przypadku pozostałych par jest remis 1:1 i o wszystkim zadecydują mecze w przyszłym tygodniu.

Mateusz Kołodziej

Tylko dwóch meczów potrzebowali koszykarze Sudetów Jelenia Góra by awansować do finału rozgrywek play off w grupie B. Dzisiaj, podobnie jak przed tygodniem w Jeleniej Górze, podopieczni trenera Ireneusza Taraszkiewicza nie dali swoim rywalom z Prudnika większych szans. Ostatecznie Sudety wygrały w Prudniku z Pogonią 89:73. W drugim pojedynku tej grupy lepsi okazali się już gospodarze. AZS Opole wygrał bowiem z AZS-e m Szczecin i wyrównał stan rywalizacji na 1:1.

W grupie A minimalnie lepsza od głównego faworyta - ŁKS-u Łódź. Gospodarze po dramatycznym meczu wygrali 79:78 i także w tej parze do wyłonienia zwycięscy potrzebny będzie trzeci mecz. O udany rewanż za ubiegłotygodniową porażkę w Gniewkowie postarali się zawodnicy SIDEn-u Toruń. Gospodarze, głównie za sprawą niezłej pierwszej połowy zwyciężyli rywali 78:72.

W grupie C druga serię spotkań rozgrywano "na raty". Już w piątek, w meczu o którym informowaliśmy UMKS Kielce zwyciężył MKS Dąbrowę Górniczą 84:83. W sobotę rozegrano zatem jedynie spotkanie w Krośnie. Koszykarze MOSiR-u, po ubiegłotygodniowej wygranej w Katowicach byli na najlepszej drodze do finału. Ku zaskoczeniu, krośnianie w spotkaniu przed własną publicznością, poza pierwszą połową nie podjęli z rywalami praktycznie żadnej walki. AZS AWF całkowicie zasłużenie zwyciężył 80:61. Sprawiło to, że w środę w Katowicach będzie chyba najciekawiej spośród wszystkich meczów półfinałowych.