Grizzlies lepsi od Nets w hicie dnia, Bulls zatrzymali Celtics

Przełamali się Philadelphia 76ers, odnosząc pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie - pierwszą porażkę ponieśli natomiast Boston Celtics. Hit dnia padł łupem Memphis Grizzlies.

Patryk Pankowiak
Ja Morant i Tyus Jones Getty Images / Justin Ford / Na zdjęciu: Ja Morant i Tyus Jones
Kluczowa okazała się trzecia kwarta, która zakończyła się zwycięstwem Grizzlies aż 45:28. Gospodarze wypracowali sobie przewagę i kontrolowali ją już do ostatnich sekund, ostatecznie pokonując Brooklyn Nets po bardzo ciekawym meczu 134:124.

Genialny był duet Ja Morant - Desmond Bane. Liderzy Grizzlies rzucili w sumie 76 punktów (każdy z nich 38). Morant zapisał przy swoim nazwisku dodatkowo osiem zbiórek i siedem asyst. Bane też zanotował siedem kluczowych podań. 24-latek trafił aż 14 na 21 oddanych rzutów z gry, w tym 8 na 11 za trzy.

O ofensywę Nets w poniedziałek zadbali Kevin Durant i Kyrie Irving, którzy rzucili po 37 punktów, ale zawodnicy trenera Steve'a Nasha trafili w całym spotkaniu niewiele, bo tylko dziewięć rzutów za trzy. To już ich druga porażka w trzecim dotychczasowym występie.

Od 19 punktów straty w pierwszej kwarcie, do prowadzenia 65:54 po dwóch kwartach i zwycięstwa 120:102. Chicago Bulls znaleźli sposób, żeby zatrzymać Boston Celtics. - To krok do przodu w stronę tego, co chcemy zbudować - mówił po meczu środkowy "Byków", Nikola Vucevic.

Czarnogórski środkowy skompletował potężne double-double: 18 punktów i aż 23 zbiórki, w tym 10 ofensywnych. DeMar DeRozan zaaplikował rywalom 25 "oczek", a 22 punkty, trafiając 9 na 10 oddanych rzutów z gry, zdobył Ayo Dosunmu.

Celtics, którzy do meczu w Chicago mieli bilans 3-0, oddali w poniedziałek aż... 100 rzutów z pola! Wykorzystali ich jednak tylko 37. Sporo pudłował między innymi Jaylen Brown (21 punktów, 8/23 z gry).

Philadelphia 76ers się przełamali. Drużyna z Pensylwanii sprostała roli faworyta i po trzech porażkach z rzędu, pokonała u siebie Indiana Pacers 120:106, odnosząc pierwszy sukces w sezonie 2022/2023.

James Harden gra, jak MVP. Leworęczny koszykarz tym razem otarł się o triple-double: 29 punktów, dziewięć zbiórek, 11 asyst, a 26 "oczek" wywalczył Kameruńczyk z francuskim paszportem, Joel Embiid. - Czułem się, jakbyśmy mieli bilans 0-82 - mówił Harden.

Kapitalny początek sezonu w wykonaniu Portland Trail Blazers. Drużyna prowadzona przez Chaunceya Billupsa odniosła właśnie czwarty triumf w czwartym dotychczasowym meczu! Blazers pokonali tym razem Denver Nuggets 135:110. Damian Lillard rzucił 31 punktów, a Anfernee Simons zapisał przy swoim nazwisku 29 "oczek".