Euroliga. Ponitka jednym z najlepszych. To nie wystarczyło

Mateusz Ponitka był jednym z najlepszych graczy Panathinaikosu Ateny w czwartkowym meczu Euroligi z Maccabi Playtika Tel Awiw. To jednak nie wystarczyło. Zespół Polaka przegrał 74:85.

PS
Mateusz Ponitka (przy piłce) PAP/EPA / ABIR SULTAN / Na zdjęciu: Mateusz Ponitka (przy piłce)
Mateusz Ponitka łapie coraz lepszy rytm w rozgrywkach Euroligi. Reprezentant Polski kilka dni temu w 29 minut zdobył 12 punktów w meczu z AS Monaco. W czwartek powtórzył ten wyczyn, ale podobnie jak poprzednio, tak i tym razem nie wystarczyło to do wygranej.

Panathinaikos Ateny lepiej wszedł w starcie z Maccabi Playtika Tel Awiw - głównie dzięki trzem celnym rzutom z dystansu już w pierwszych minutach. Ale gospodarze szybko zaczęli odpowiadać i przejmować inicjatywę.

Kiedy na początku trzeciej kwarty, po celnym rzucie z dystansu, Maccabi odskoczyło na 56:49, goście już ani razu nie zdołali zbliżyć się na mniej niż sześć "oczek".

W drużynie triumfatorów dzielił i rządził Lorenzo Brown, który w 34 minuty zdobył 22 punkty (7/10 za dwa, 2/3 za trzy), a do tego dołożył dziewięć asyst i sześć zbiórek.

Ponitka był drugim najlepiej punktującym zawodnikiem Panathinaikosu. W nieco ponad 27 minut zapisał 12 "oczek" (2/5 za dwa, 0/1 za trzy, 8/11 z linii rzutów wolnych), a do tego dołożył pięć asyst i cztery zbiórki. Jedna z asyst zasługuje na szczególne uznanie, gdy Polak, w drugiej kwarcie, rozegrał efektownego alley oopa z Georgiosem Papagiannisem.

Po pięciu kolejkach drużyna Ponitki ma tylko jedno zwycięstwo w Eurolidze, co daje jej dopiero piątą lokatę.

Maccabi Playtika Tel Awiw - Panathinaikos Ateny 85:74 (20:17, 27:25, 22:17, 16:15)