• Skoki

Anwil się rozpędza. Trzymał Czarnych na dystans

Anwil ostatnio przegrał w Pucharze Europy FIBA, ale szybko wraca na właściwe tory. Włocławianie przekonywująco pokonali w niedzielę drużynę Grupa Sierleccy Czarni Słupsk (79:70).

Patryk Pankowiak
koszykarze Anwilu Włocławek WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Na zdjęciu: koszykarze Anwilu Włocławek
Były cztery porażki z rzędu w PLK, ale Anwil się rozpędza. Gracze Przemysława Frasunkiewicza odnieśli w niedzielę drugie z rzędu, a w sumie czwarte ligowe zwycięstwo.

Włocławianie bardzo mocno rozpoczęli mecz przeciwko drużynie Grupa Sierleccy Czarni Słupsk. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 32:11 i jak się później okazało, ustaliła przebieg spotkania.

Koszykarze Anwilu trzymali rywali na dystans. Ich przewaga przez większość czasu wynosiła ponad 10 punktów. Zmieniło się to dopiero na finiszu, kiedy słupszczanie doprowadzili do wyniku 65:72.

Goście mieli nawet kilka sposobności, aby jeszcze zmniejszyć tę zaliczkę, ale pudłowali. Wtedy kluczowy, nokautujący cios zadał Czarnym Lee Moore, trafiając za trzy na niewiele ponad półtorej minuty przed końcem. Zrobiło się 75:65, a ostatecznie Anwil triumfował u Hali Mistrzów 79:70.

Anwil triumfował pomimo faktu, że trafił tylko 5 na 25 oddanych rzutów za trzy! Gospodarze wykorzystali jednak 60-proc. rzutów za dwa.

Luke Petrasek rzucił 14 punktów, Josip Sobin miał double-double (12 punktów, 10 zbiórek), a wspomniany Moore dodał do dorobku włocławian 13 "oczek" oraz zaliczył pięć asyst. Dawid Słupiński, który pojawił się w wyjściowej piątce Anwilu, w 16 minut zdobył 12 punktów i zebrał sześć piłek.

Czarnym na nic zdało się 14 punktów i 11 asyst Diante Watkinsa, Amerykanin popełnił również siedem na 18 strat zespołu. Jakub Musiał zapisał przy swoim nazwisku 12 "oczek" oraz siedem zbiórek. To już czwarta w sezonie, a trzecia porażka z rzędu drużyny ze Słupska.

Niedzielny mecz we Włocławku z perspektywy trybun oglądał selekcjoner reprezentacji Polski oraz w przeszłości trener Anwilu, Igor Milicić.

Wynik:

Anwil Włocławek - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 79:70 (32:11, 12:22, 17:15, 18:22)

Anwil: Luke Petrasek 14, Lee Moore 13, Dawid Słupiński 12, Josip Sobin 12, Josh Bostic 11, Phil Greene IV 9, Marcin Woroniecki 3, Kamil Łączyński 3, Michał Nowakowski 2.

Grupa Sierleccy Czarni: Diante Watkins 14, Jakub Musiał 12, Paweł Leończyk 10, David Dileo 8, Shavon Coleman 8, Michał Chyliński 7, Mikoł Witliński 7, De'quon Lake 4, Bartosz Janowski 0.