• Skoki

SKS kontrolował mecz z Sensation Kotwicą. Strzeleckie popisy kilku koszykarzy

SKS Starogard Gdański to jedna z drużyn, które w kolejnych tygodniach mogą gonić prowadzący w tabeli HydroTruck Radom. Koszykarze z Kociewia odnieśli piąte zwycięstwo z rzędu, pokonując Sensation Kotwicę Kołobrzeg 101:94.

Patryk Neumann
Na zdjęciu koszykarze Sensation Kotwicy Kołobrzeg WP SportoweFakty / Karolina Bąkowicz / Na zdjęciu koszykarze Sensation Kotwicy Kołobrzeg
W Kołobrzegu zmierzyły się zespoły, które legitymowały się bilansem 6-2. Zdecydowanie lepszy okazał się SKS Starogard Gdański. Ostateczny rezultat (101:94) nie do końca to oddaje. Goście przeważali od początku. Już w pierwszej połowie prowadzili 43:30. Sensation Kotwica kilka razy się zbliżała, ale w czwartej kwarcie przegrywała 71:90.

Gospodarze świetnie finiszowali. W dobrym tempie zbliżali się do przeciwnika jednak za późno rozpoczęli pościg. Obie drużyny popełniły tylko po pięć strat. Sensation Kotwica trafiła 19/38 "trójek", a SKS miał w tym elemencie 12/25. Różnicę zrobiły rzuty wolne - 11/17 gospodarzy przy aż 31/42 gości.

Znakomity mecz rozegrał koszykarz Sensation Kotwicy. Piotr Śmigielski zdobył 28 punktów. Trafił 11/13 prób z gry w tym 5/6 z dystansu. Miał też osiem zbiórek i pięć asyst. We wszystkich tych elementach był najlepszy w zespole. James Washington dołożył 20 "oczek", a dla SKS-u 24 punkty uzyskał Filip Małgorzaciak, który trafił 7/11 prób z gry (4/7 za trzy) oraz wykorzystał 6/7 rzutów wolnych.

Enea Basket przed sobotnim meczem miała tylko punkt przewagi nad Weegree AZS Politechniką Opolską. W bezpośrednim starciu różnica była jednak wyraźna. Gospodarze wygrali wszystkie kwarty, a w całym spotkaniu zwyciężyli 93:67.

Ekipa z Poznania trafiła 15/26 prób za dwa, 14/33 za trzy punkty oraz 21/26 rzutów wolnych. W tym ostatnim elemencie goście mieli 13/25. Gospodarze popełnili tylko osiem strat. Marcin Dymała do 23 punktów (7/10 za trzy!) dołożył siedem asyst i pięć zbiórek, a Wojciech Fraś uzyskał 19 "oczek" i sześć zbiórek.

KKS Polonia Warszawa wygrała z BS Polonią Bytom 85:75. Stawką pojedynku beniaminków było drugie zwycięstwo w sezonie. Goście prowadzili 29:19, ale już po 20 minutach był remis 42:42. Gospodarze otworzyli trzecią kwartę serią dziewięciu punktów.

Później rywale zbliżyli się na 71:69, ale finisz zdecydowanie należał do miejscowych, którzy trafili 11 "trójek" przy czterech przeciwnika. Trzech koszykarzy skompletowało double-double. To Michał Chrabota (28 punktów, 10 zbiórek), Patryk Pełka (23 punkty, 10 zbiórek i cztery bloki) oraz Jan Piliszczuk (17+12).

Wyniki sobotnich spotkań 9. kolejki Suzuki I ligi:

Sensation Kotwica Kołobrzeg - SKS Starogard Gdański 94:101 (19:27, 20:23, 23:22, 32:29)

Sensation Kotwica: Śmigielski 28, Washington 20, Pieloch 13, Kowalenko 11, Dzierżak 7, Długosz 6, Pułkotycki 6, Kurpisz 3, Klawa 0, Kucharek 0.

SKS: Małgorzaciak 24, Czerlonko 17, Lis 17, Motylewski 16, Janiak 11, Ziółkowski 7, Życzkowski 5, Burczyk 2, Ćwikliński 2, Cebula 0.

KKS Polonia Warszawa - BS Polonia Bytom 85:75 (16:20, 26:22, 24:20, 19:13)

KKS Polonia: Pełka 23, Piliszczuk 17, Dutkiewicz 16, Wieluński 11, Cechniak 7, Szymański 5, Kierlewicz 4, Gospodarek 2, Anusewicz 0, Linowski 0.

BS Polonia: Chrabota 28, Bogdanowicz 13, Szczepanik 11, Dąbek 7, Sadło 7, Wieczorek 6, Jagoda 3, Deja 0, Krakowiak 0.

Enea Basket Poznań - Weegree AZS Politechnika Opolska 93:67 (23:20, 27:15, 20:16, 23:16)

Enea Basket: Dymała 23, Fraś 19, Simon 12, Tomaszewski 11, Ciechociński 10, Stankowski 5, Nowicki 4, Andrzejewski 3, Fiszer 2, Jakubiak 2, Maćkowiak 2, Wielechowski 0.

Weegree AZS Politechnika: Kroczak 15, Kaczmarzyk 13, Pabian 11, Kobel 8, Mielczarek 8, Kowalczyk 5, Białachowski 4, Jodłowski 2, Skiba 1, Kapuściński 0, Ratajczak 0.