Beniaminek bez szans - relacja z meczu Domeny.pl Siemaszka - AZS AWF Katowice

Koszykarki katowickiego AZS AWF udanie rozpoczęły sezon na zapleczu Ford Germaz Ekstraklasy. W wyjazdowym spotkaniu z beniaminkiem rozgrywek Domeny.pl Siemaszka, podopieczne Adama Kubaszczyka pewnie zwyciężyły 92:62.

Jacek Konsek

- Jestem zadowolony z gry mojego zespołu. Wynik odzwierciedla naszą dobrą postawę w całym meczu. Mimo wyniku mogę powiedzieć, że przeciwnik był wymagający i na pewno sprawi w lidze niejedną niespodziankę - powiedział Adam Kubaszczyk, szkoleniowiec Akademiczek.

Od pierwszych minut rywalizacji koszykarki ze Śląską przejęły inicjatywę i nadawały ton wydarzeniom na parkiecie beniaminka pierwszej ligi. Katowiczanki szybko wypracowały kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddały już do ostatniej syreny. Kluczem do wygranej przyjezdnych były przede wszystkim celne rzuty zza linii 6,25m oraz szczelna defensywa.

W tym pierwszym elemencie brylowała szczególnie Karolina Kozak, autorka 20 punktów, w tym 4 "trójek". Tyle samo punktów zapisała na swoim koncie liderka AZS z poprzedniego sezonu, Paulina Dąbkowska. Schodząc na przerwę, katowiczanki prowadziły różnicą już 13 "oczek" i nic nie wskazywało na zmianę obrazu gry w dalszej części meczu.

Gospodynie jedynie w trzeciej odsłonie nawiązały równorzędną walkę z późniejszymi triumfatorkami. Determinacji i woli walki starczyło tylko na kilka minut, po czym Akademiczki znów przejęły inicjatywę. W szeregach pokonanych pierwsze skrzypce grała Agnieszka Wnęk, która nękała rywalki zarówno rzutami z dystansu jak i skutecznymi wejściami pod kosz. Jej 21 punktów zdało się jednak na nic.

Ostatnia odsłona to absolutna dominacja podopiecznych Kubaszczyka, które wygrały tę część 23:11 i po raz pierwszy w tym sezonie zgarnęły pełną pulę. AZS w całym meczu aż 11-krotnie dziurawił kosz Siemaszki rzutami zza łuku, a pokaźna przewaga pozwoliła ostatecznie zadomowić się na pozycji wicelidera w grupie B pierwszej ligi koszykarek.

Domeny.pl Siemaszka - AZS AWF Katowice 62:92 (14:22, 23:28, 14:19, 11:23)

Siemaszka: Agnieszka Wnęk 21, Małgorzata Ząbczyk 10, Joanna Janczyk 9, Anna Panek 6, Agata Szołtysek 5, Agata Czopor 3, Angelika Michałowska 3, Anna Woldan-Ziętko 3, Agnieszka Wilk 2, Ewelina Ziętara 0.

AZS: Karolina Kozak 20, Paulina Dąbkowska 20, Agnieszka Stawowska 15, Agata Bachryj 10, Justyna Zielonka 9, Joanna Czajkowska 7, Daria Marchewka 6, Katarzyna Kosczielny 5, Natalia Szabatowska 0.