Udany debiut w Górniku Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych. Wyjazdowe kłopoty beniaminka

Michał Sitnik zadebiutował w Górniku Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych. Skrzydłowy poprowadził swój nowy zespół do zwycięstwa 90:88 w meczu z KKS Polonią Warszawa. W Pelplinie z Decką przegrał inny beniaminek, Enea Basket Poznań.

Patryk Neumann
Przemysław Szurek WP SportoweFakty / Marcin Chyła / Na zdjęciu: Przemysław Szurek
KKS Polonia Warszawa przed 14. kolejką Suzuki I ligi zmieniła trenera. Andrzeja Kierlewicza zastąpił jego dotychczasowy asystent, Jakub Pendrakowski. Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych natomiast dokonał dwóch wzmocnień. W Warszawie był już, ale jeszcze nie zagrał Amerykanin Arinze Chidom. Zadebiutował za to Michał Sitnik i został najlepszym koszykarzem swojej drużyny.

Skrzydłowy, który zaczynał sezon w MKS-ie Dąbrowa Górnicza w 20,5 minuty zdobył 21 punktów (6/9 z gry i 7/8 z rzutów wolnych). Bartosz Majewski dołożył 19 "oczek", siedem zbiórek i pięć asyst. Równie wszechstronny Adrian Kordalski miał 12 punktów, dziewięć asyst i siedem zbiórek.

W KKS Polonii bezbłędny był Marcin Dutkiewicz. Zdobył 23 punkty (8/8 z gry w tym 6/6 za trzy). Swój były zespół próbował zatrzymać Damian Cechniak (siedem punktów i sześć zbiórek). Miał ułatwione zadanie, bo w Górniku Trans.eu Zamek Książ na parkiecie nie pojawił się podstawowy center, Piotr Niedźwiedzki. KKS Polonia miała przewagę w zbiórkach (36:30), ale popełniła 18 strat przy 13 przeciwnika.

Gospodarze prowadzili 49:42, ale po 20 minutach był remis 49:49. W trzeciej kwarcie to oni odrobili osiem punktów. W czwartej kwarcie tracili sześć "oczek", ale po "trójce" Dutkiewicza prowadzili jeszcze 86:85. Przyjezdni zdobyli pięć ostatnich punktów z rzutów wolnych, a Cechniak tylko zmniejszył rozmiary porażki.

W drugim piątkowym meczu Decka Pelplin wygrała z Eneą Basketem Poznań 76:69. Ekipa prowadzona przez trenera Przemysława Szurka ma w tym sezonie sześć zwycięstw, ale na wyjazdach wygrała tylko jeden z siedmiu pojedynków. Na Kociewiu się to potwierdziło. Goście prowadzili w drugiej kwarcie 31:23 jednak stracili 14 punktów z rzędu i był to kluczowy moment.

Dwóch koszykarzy skompletowało double-double. Thomas Davis z Decki uzyskał 10 punktów i 12 zbiórek. Po drugiej stronie Wojciech Fraś miał 18 punktów i 12 zbiórek. Najlepszym strzelcem gospodarzy z 16 punktami był Roman Janik.

Wyniki piątkowych spotkań 14. kolejki Suzuki I ligi:

KKS Polonia Warszawa - Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 88:90 (29:25, 20:24, 21:21, 18:20)

KKS Polonia: Dutkiewicz 23, Gospodarek 13, Kierlewicz 11, Pełka 10, Piliszczuk 10, Linowski 9, Cechniak 7, Anusewicz 3, Wieluński 2.

Górnik Trans.eu Zamek Książ: Sitnik 21, Majewski 19, Durski 15, Stopierzyński 14, Kordalski 12, Walski 9, Kruszczyński 0, Ratajczak 0, Sobkowiak 0.

Decka Pelplin - Enea Basket Poznań 76:69 (18:18, 19:15, 18:17, 21:19)

Decka: Janik 16, Davis 10, Obarek 9, Ciesielski 8, Kulis 8, Wyszkowski 8, Konopatzki 7, Dzierżak 5, Kopycki 5, Tyszka 0, Żebrok 0.

Enea Basket: Fraś 18, Ciechociński 14, Tomaszewski 13, Fiszer 11, Nowicki 6, Wielechowski 4, Dymała 3, Andrzejewski 0, Jakubiak 0, Maćkowiak 0, Simon 0.