Solidny i efektowny Sochan. Polak w NBA zaliczył bardzo dobry występ

San Antonio Spurs otwarli nowy tydzień, notując 10. zwycięstwo w sezonie 2022/2023. Pokonali lokalnych rywali z Teksasu, ekipę Houston Rockets 124:105. Bardzo dobrze wypadł Jeremy Sochan.

Patryk Pankowiak
Jeremy Sochan Getty Images / Carmen Mandato / Na zdjęciu: Jeremy Sochan
To był najlepszy występ Polaka od momentu powrotu po kontuzji mięśnia czworogłowego, przez którą zmuszony był opuścić pięć meczów z rzędu. Jeremy Sochan w poniedziałek rozpoczął, jako rezerwowy, ale spisał się bardzo dobrze.

Debiutujący w NBA 19-latek spędził na parkiecie 23 minuty, a w tym czasie zdobył 12 punktów, siedem zbiórek oraz dwie asysty, popełnił też dwie straty i cztery faule.

Grał z poświęceniem, był efektowny i efektywny, a po jego dobitce wsadem, Spurs prowadzili 117:92 na niespełna pięć minut przed końcem spotkania.

Kiedy Sochan przebywał na parkiecie, jego drużyna była o 17 punktów lepsza od rywali. Polak wykorzystał pięć na osiem oddanych rzutów z pola, w tym 1 na 3 za trzy. Wciąż ma jednak spory problem na linii rzutów wolnych - w poniedziałek w celach eksperymentalnych wykonywał je nawet jedną ręką. Trafił raz na cztery wykonywane próby.

Drużyna z San Antonio finalnie pokonała Houston Rockets 124:105 i odniosła 10. zwycięstwo w tym sezonie. Kluczowa okazała się trzecia kwarta, którą Spurs wygrali aż 32:14.

"Uwielbiam to! Każdy miał dziś niesamowitą energię" - napisał na Twitterze Sochan. Goście trafili aż 17 na 34 oddane rzuty za trzy i triumfowali pomimo popełnienia dziewiętnastu strat.

Świetny był Devin Vassell, który sam umieścił w koszu 5 na 8 oddanych prób zza łuku. 22-latek uzbierał 26 "oczek". Spurs musieli radzić sobie w poniedziałek bez Keldona Johnsona.

Dla Rockets 22 punkty wywalczył reprezentant Turcji, środkowy Alperen Sengun. Gospodarze, w porównaniu do Spurs, wypadli fatalnie, bo wykorzystali tylko 5 na 24 wykonane rzuty za trzy. To ich 21. porażka w kampanii 2022/2023.