King dał popis! Suzuki Arka bez szans u siebie

King Szczecin po dwóch porażkach z rzędu znów wchodzi na wysokie obroty. Drużyna Arkadiusza Miłoszewskiego pokazała siłę, rozbijając w czwartek Suzuki Arkę Gdynia 102:88.

Patryk Pankowiak
Kacper Borowski PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Kacper Borowski
Efektowne zwycięstwo nad Anwilem Włocławek (93:79) i przerwane pasmo trzech porażek oczyściło atmosferę w Gdyni. Wydawało się, że Suzuki Arka, prowadzona przez Jamesa Florence'a i D.J. Fenner, zaczyna się rozpędzać. Szybko zderzyła się jednak ze ścianą, którą okazał się King Szczecin.

Drużyna Arkadiusza Miłoszewskiego w czwartek zaprezentowała się świetnie i nie pozostawiła rywalom żadnych złudzeń. Goście w pewnym momencie prowadzili nawet ponad dwudziestoma punktami, aby ostatecznie triumfować 102:88.

To drugie z rzędu, a dziewiąte zwycięstwo szczecinian w tym sezonie, które przesuwa ich w tym momencie na czwartą lokatę w Energa Basket Lidze.

King przejął kontrolę nad meczem w drugiej kwarcie, wygrywając ten fragment 30:20. To, co wtedy zaczął, kontynuował po zmianie stron. Arka pomimo zrywów nie miała wiele do powiedzenia. Goście pokazali, co to znaczy drużynowa koszykówka.

Sześciu ich zawodników przekroczyło w czwartek barierę dziesięciu zdobytych punktów. Kapitalny był Mateusz Kostrzewski, który w 18 minut rzucił 19 punktów, trafiając 6 na 7 oddanych rzutów z gry.

Bryce Brown wywalczył 18 "oczek", a Filip Matczak i Zac Cuthbertson otarli się o double-double. Zarówno Polak, jak i Amerykanin, do 11 punktów dodali osiem zbiórek. Matczak miał też pięć asyst. Co najważniejsze, King uzyskał aż 64-proc. skuteczności w rzutach z pola.

Arka rzucała o wiele gorzej, miała 40-proc. celności z gry i nie mogła w czwartek polegać na swoich liderach. Florence wywalczył co prawda 16 punktów, ale umieścił w koszu tylko 3 na 12 oddanych rzutów z pola (trafił 8 na 9 wolnych). Fenner miał natomiast wskaźnik plus/minus na poziomie... -25.