Nie ma na nich mocnych. Mistrzowie Polski nadal bezbłędni

Energa Basket Liga rozpoczęła grę w 2023 roku, ale względem poprzedniego (na razie) nic się nie zmieniło. WKS Śląsk Wrocław, aktualny mistrz Polski, nadal pozostaje poza zasięgiem rywali.

Krzysztof Kaczmarczyk
Jeremiah Martin PAP / Maciej Kulczyński / Jeremiah Martin
14 meczów i 14 zwycięstw. WKS Śląsk Wrocław pierwszą rundę sezonu kończy bezbłędny. Enea Zastal BC pokonał 85:78, ale zwycięstwo nie było zagrożone.

Gdy goście z Zielonej Góry "podjechali" w czwartej kwarcie, a przewaga Śląska zmalała do dwóch "oczek" (68:66), podopieczni Andreja Urlepa szybko skorygowali grę.

Efekt? Seria 10:0, która zamknęła mecz. Mistrzowie mieli już nawet 13 punktów przewagi i spokojnie dowieźli triumf do końca meczu.

Nie do zatrzymania był Jeremiah Martin. Swoimi tańcami rywali doprowadził do frustracji, czego efektem był faul na tym graczu w samej końcówce Dusana Kutlesica - to nie miało nic wspólnego z grą w basket.

Wracając do Martina, to spotkanie zakończył z dorobkiem 25 punktów, pięciu asyst i czterech zbiórek. Ważne rzeczy tradycyjnie robił Ivan Ramljak, który nie tylko w defensywie grał jak profesor.

Co ciekawe Śląsk wygrał dość pewnie popełniając przy okazji aż 21 strat i trafiając zaledwie cztery rzuty zza łuku (4/12 w tym elemencie). Wrocławianie mieli jednak 20 "oczek" z szybkiego ataku i byli nie do zatrzymania w polu trzech sekund.

- Grają bardzo dobrze, ale nie są nie do zatrzymania - rzucił po meczu Przemysław Żołnierewicz przed kamerami Polsatu Sport. Kapitan Zastalu zdobył 16 "oczek".

Zielonogórzanie pomimo porażki pozostają w walce o siódme miejsce, które po 15. kolejkach (połowie rundy) daje awans do Suzuki Pucharu Polski. Tam zagra siedem najlepszych drużyn EBL po połowie rundy plus gospodarz imprezy.

WKS Śląsk Wrocław - Enea Zastal BC Zielona Góra 85:78 (23:17, 23:20, 16:22, 23:19)

Śląsk: Jeremiah Martin 25, Jakub Nizioł 14, Aleksander Dziewa 14, Ivan Ramljak 14, Justin Bibbs 8, Szymon Tomczak 4, Kodi Justice 3, Łukasz Kolenda 2, Daniel Gołębiowski 0, Artsiom Parakhouski 1.

Zastal: Przemysław Żołnierewicz 16, Dusan Kutlesić 15, Bryce Alford 14, Alen Hadzibegovic 12, Sebastian Kowalczyk 7, Aleksandar Zecevic 6, Szymon Wójcik 3, Kareem Brewton 3, Jan Wójcik 2.