Nagły zwrot akcji! Śląsk zmienił zdanie po szokującej porażce

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Na zdjęciu: Kodi Justice
WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Na zdjęciu: Kodi Justice
zdjęcie autora artykułu

Jeszcze kilka dni temu pisaliśmy o tym, że w zespole Śląska Wrocław nie zajdą zmiany, a umowa Kodiego Justice'a nie zostanie rozwiązana. Tymczasem - po szokującej porażce z Sokołem Łańcut - szefowie mistrza Polski zmienili zdanie.

Przypomnijmy. 4 stycznia, dzień przed meczem z Rawlplug Sokołem Łańcut, informowaliśmy na WP SportoweFakty o tym, że w zespole WKS-u Śląska Wrocław nie zajdą w najbliższym czasie żadne zmiany.

"Nikt w klubie nie chce zaburzać zbudowanej już hierarchii w zespole, role są w tym momencie dobrze podzielone" - pisaliśmy.

Najwięcej miejsca poświęciliśmy wtedy Amerykaninowi Kodiemu Justice'owi, którego WKS Śląsk zakontraktował pod koniec listopada (wrócił do drużyny po krótkiej przerwie).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: przypatrz się dobrze! Wiesz, kto pomagał gwieździe tenisa?

Informowaliśmy, że w jego umowie była zawarta opcja przedwczesnego rozwiązania kontraktu (ten okres mija w tym tygodniu - do 6 stycznia). Wtedy jednak nic nie wskazywało na to, że wrocławianie pożegnają się 27-letnim zawodnikiem. Nawet słyszeliśmy pochwały pod jego adresem.

Wszystko zmienił jednak mecz w Łańcucie. Nagły zwrot akcji o 180 stopni. Wrocławianie sensacyjnie przegrali z beniaminkiem 85:92, a wspomniany Justice rozegrał słabe zawody, trafiając tylko 1 rzut z gry na 7 prób. Łącznie sześć punktów w 27 minut spędzonych na parkiecie.

Wiemy, że po czwartkowym spotkaniu - w trakcie podróży do Wrocławia - przedstawiciele sztabu szkoleniowego dyskutowali na temat przyszłości Justice'a. Ostatecznie uznano, że należy wykorzystać opcję w umowie Amerykanina i przedwcześnie się z nim pożegnać. To nam też potwierdza 27-latek w krótkiej rozmowie.

- Tak, to prawda. Nie będę już zawodnikiem WKS-u Śląska Wrocław. Jestem lekko zaskoczony, ale koszykówka to biznes, trzeba wziąć to pod uwagę - mówi nam Kodi Justice, Amerykanin, który w barwach wrocławskiego klubu rozegrał w tym sezonie siedem spotkań na parkietach PLK (średnio 10,3 pkt na mecz).

Z naszych informacji wynika, że jego agent już aktywnie działa - m.in. na polskim rynku, odezwał się do kilku klubów, które są w trakcie poszukiwań nowego gracza obwodowego (m.in. Legia czy King). Na razie nie wiadomo, jaką decyzję podejmą szefowie Śląska ws. kolejnych zmian w składzie. Wrocławianie mają bez Justice'a pięciu obcokrajowców w składzie: Martina, Bibbsa, Ramljaka, Morgana i Parachouskiego. Niewykluczone, że niedługo sięgną po kolejnego gracza zagranicznego (mają taką możliwość dzięki występom w EuroCupie).

Wrocławianie z bilansem 14:1 są liderem PLK po pierwszej rundzie. W nadchodzącą środę zagrają prestiżowy pojedynek z Herbalife Gran Canaria w ramach rozgrywek EuroCup. W barwach hiszpańskiej drużyny grają Polacy: A.J. Slaughter i Aleksander Balcerowski.

Karol Wasiek, WP SportoweFakty

Zobacz także: Tak uhonorują legendę klubu. Griszczuk poparł pomysł Marek Łukomski: Stargard? Specyficzne środowisko Gwiazdor odchodzi z Polski! Zaskakujące kulisy Kolejny trener zwolniony! Prezes wyjaśnia i... szuka następcy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty