Orlando Magic znów dokonali niemożliwego, zatrzymali rozpędzonych Boston Celtics

Orlando Magic są w dolnej części Konferencji Wschodniej, ale na spotkania z najlepszymi, dodatkowo się motywują. Pokonali właśnie Boston Celtics 113:98, przerywając ich serię dziewięciu zwycięstw.

Patryk Pankowiak
Jonathan Isaac Getty Images / Mike Ehrmann / Na zdjęciu: Jonathan Isaac
To był czwarty bezpośredni mecz tych drużyn w tym sezonie zasadniczym i trzeci sukces drużyny z Florydy! Orlando Magic triumfowali tym razem 113:98, odnosząc 18. zwycięstwo w kampanii 2022/2023.

Boston Celtics, najlepsi w NBA (bilans 35-13), na finiszu zniwelowali straty do zaledwie dwóch punktów (95:97), ale Magic zakończyli mecz zrywem 16-3. Paolo Banchero rzucił 23 punkty.

- W drugiej połowie broniliśmy naprawdę solidnie. Zatrzymać taki zespół poniżej 100 punktów? Mają przecież dwóch zawodników, którzy razem co mecz zdobywają przecież 60 punktów. To kawał dobrej roboty w wykonaniu naszej drużyny - mówił w rozmowie z mediami zawodnik Magic, Cole Anthony, autor 18 "oczek".

Wydarzeniem dnia był ponadto powrót do gry podkoszowego Magic. Jonathan Issac, bo o nim mowa, pojawił się w składzie Magic po 904 dniach. Grał przez 10 minut i rzucił 10 punktów.

- Popełniliśmy 18 strat. Mają w swoim składzie wysokich, aktywnych zawodników i trzeba w takich przypadkach naprawdę dbać o piłkę - zaznaczał skrzydłowy Celtics, Jayson Tatum.

Giannis Antetokounmpo miał problemy z kolanem, ale w poniedziałek wrócił do składu Milwaukee Bucks po pięciu meczach przerwy i od razu zaliczył solidny występ. Grek w 27 minut, które spędził na parkiecie, rzucił 29 punktów i zebrał 12 piłek.

Środkowy Brook Lopez dodał 21 "oczek", a Bucks pokonali Detroit Pistons 150:130, dla których był to pierwszy mecz po powrocie z Paryża. Gospodarze popełnili aż 20 strat. Bucks trafili natomiast 23 na 52 oddane rzuty za trzy.

W lepszych nastrojach są Chicago Bulls, którzy także niedawno wrócili z Francji. Drużyna z Wietrznego Miasta pokonała u siebie ekipę Atlanta Hawks 111:100. DeMar DeRozan rzucił 26 punktów, a Nikola Vucevic zapisał przy swoim nazwisku solidne double-double (14 punktów, 17 zbiórek, siedem asyst).

DeRozan rozegrał tysięczny mecz w NBA. - Tu druga połowa sezonu, nie można już oddawać żadnego meczu. Wszystko się liczy. Trzeba być zdesperowanym - zaznaczał w rozmowie z mediami lider Bulls.