Trenował Grecję, już wygrał mecz Astorii. Dobre otrwarcie Skourtopoulosa

Olbrzymie emocje towarzyszyły starciu Suzuki Arki Gdynia z Enea Abramczyk Astorią. Po zaciętym meczu bydgoszczanie wygrali 88:85. Aż 22 punkty dla zwycięzców zdobył Daniel Szymkiewicz.

Dawid Siemieniecki
Trener Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz Athanasios Skourtopoulos PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Trener Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz Athanasios Skourtopoulos.
W pierwszej połowie stroną dominującą meczu w Polsat Plus Arenie byli goście. Dzięki dobrej grze Myke'a Henry'ego i Daniela Szymkiewicza Astoria toczyła bardzo wyrównany bój z Suzuki Arką, ale przewagę bydgoszczanie zbudowali, gdy na parkiecie przebywali Aleksander Lewandowski i Mike Smith. Po rzutach wolnych tego drugiego zespół z grodu nad Brdą prowadził już 39:29, ale inny plan na pierwsze dwie kwarty miał Novak Musić.

Serbski rozgrywający gdynian, w końcówce drugiej kwarty, wziął sprawy w swoje ręce i od wspomnianego stanu 29:39 zdobył siedem "oczek" do końca tej części i dzięki temu gospodarze zdołali odrobić większość swoich strat. Oba zespoły schodziły więc do szatni przy zaledwie jednopunktowym prowadzeniu gości - 43:42.

Po zmianie stron podopieczni Krzysztofa Szubargi rzucili się do ataku i nie tylko wyszli na prowadzenie, ale też odskoczyli nawet na sześć punktów. Goście nie byli jednak dłużni i odpowiadali dobrymi akcjami Smitha i Szymkiewicza. Swoje nadal grał jednak Musić. 24-latek momentami ogrywał swojego vis-a-vis (Smitha) jak juniora, dzięki czemu gdynianie po trzydziestu minutach prowadzili 63:61.

W ostatniej kwarcie trwała bardzo zacięta walka obu drużyn. W kluczowych momentach bydgoszczanie, którzy wcześniej nie trafiali za trzy, odnaleźli swoją skuteczność w tym elemencie. Z dystansu przymierzyli Simons, Smith i Szymkiewicz i to dzięki nim Astoria wywiozła z Gdyni cenne dwa punkty. W ostatnich akcjach Musić i Fenner jeszcze odpowiadali, ale to było zbyt mało na gości, którym wynik na 88:85 rzutami wolnymi ustalił Nathan Cayo.

Suzuki Arka Gdynia - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 85:88 (19:20, 23:23, 21:18, 22:27)

Arka: Novak Musić 28, Bartłomiej Wołoszyn 20, Adrian Bogucki 12, Adam Hrycianiuk 9, Trey Wade 7, DJ Fenner 5, Dominik Wilczek 4, Aleksy Janiec 0, Wiktor Sewioł 0.

Astoria: Daniel Szymkiewicz 22, Mike Smith 18, Myke Henry 13, Benjamin Simons 11, Nathan Cayo 7, Łukasz Frąckiewicz 6, Aleksander Lewandowski 4, Paulius Petrilevicius 4, Igor Wadowski 3, Jakub Stupnicki 0.