Pomarańczowe wciąż bez porażki - relacja z meczu MUKS Poznań - CCC Polkowice

Najlepszy mecz w tym sezonie zagrały w środę koszykarki MUKS Poznań. Nie wystarczyło to jednak, by pokonać faworyzowany zespół CCC Polkowice, który odniósł piąte zwycięstwo z rzędu i pewnie prowadzi w tabeli FGE.

Łukasz Czechowski

Skazywany na wysoką porażkę MUKS rozpoczął bez respektu i z zaangażowaniem. Po kilku punktach Jennifer Rushing i trójce Esmery Vargas-Sanchez gospodynie wygrywały nawet 10:4. Taki stan utrzymał się do siódmej minuty, gdy Daria Mieloszyńska wyprowadziła swój zespół na prowadzenie, które CCC nie oddał już do końca. Polkowiczankom nie przeszkodziła nawet kontuzja Iriny Biriuk, która w połowie pierwszej kwarty została zniesiona z boiska z podejrzeniem kontuzji kolana.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 31:37, ale MUKS zasłużył na słowa uznania. Poznanianki - mimo wyraźnej przewagi fizycznej rywalek - wygrały rywalizację na tablicach. Nie pozwoliły również "odjechać" polkowiczankom na więcej niż 9 punktów.

Decydująca dla losów meczu była trzecia kwarta. Polkowiczanki ustawiły strefę, z którą zupełnie nie mogły poradzić sobie koszykarki z Poznania. Wejścia pod kosz kończyły stratami, a rzuty z dystansu nie dochodziły do celu. Jedyne trzy punkty w tej kwarcie zdobyła 17-letnia Magdalena Idziorek. Świetne w obronie CCC nie potrafiło przekuć tego w zdobyte punkty - podopieczne Krzysztofa Koziorowicza koszmarnie pudłowały i w efekcie zdobyły zaledwie 10 oczek. Wynik 34:47 nie pozostawiał jednak złudzeń, kto w tym meczu zdobędzie komplet punktów.

W ostatniej odsłonie Koziorowicz dał pograć zmienniczkom, a w MUKS do roboty wzięła się niewidoczna do tej pory Aleksanda Semmler. Zdobyła 11 z 18 punktów swojej drużyny, ale wystarczyło to jedynie na wygranie tej kwarty i zmniejszenie rozmiarów porażki.

- W obronie zagraliśmy swoje, daliśmy sobie rzucić 52 punkty, więc nie jest źle. W ataku natomiast było dużo gorzej. Ale nie jest sztuką wygrać, gdy wszystko wychodzi - podsumował spotkania Koziorowicz. - Gramy coraz lepiej, widać większe zgranie. Chcieliśmy pokazać się z dobrej strony i to się udało. A punktów będziemy szukać w innych meczach - dodała Iwona Jabłońska, trenerka poznanianek.

MUKS Poznań - CCC Polkowice 52:59 (17:20, 14:17, 3:10, 18:12)