Szalony mecz w Gliwicach. Finisz dla Tauron GTK!

Tauron GTK, które przed tym meczem było na przedostatnim miejscu w Energa Basket Lidze, rośnie. Drużyna z Gliwic po szalonym meczu odniosła ósme ligowe zwycięstwo, pokonując Rawlplug Sokół Łańcut 87:86.

Patryk Pankowiak
Maros Kovacik i Tauron GTK Gliwice WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Maros Kovacik i Tauron GTK Gliwice
Jeszcze na niewiele ponad minutę przed końcem meczu Sokół prowadził w Gliwicach 84:81. Drużyna Marosa Kovacika potrafiła jednak się podnieść, zanotowała zryw 6-2 i wygrała mecz 87:86, notując ósmy, jakże cenny sukces w tym sezonie.

Bohaterem gliwiczan okazał się Malachi Richardson, który trafił za trzy na 27 sekundy przed końcem, doprowadzając do stanu 86:84, a następnie był też faulowany i wykorzystał rzut wolny, gdy na zegarze meczowym pozostawały zaledwie dwie sekundy. Ustalił wynik spotkania, choć niewiele dzieliło go, aby zostać także antybohaterem.

Chodzi właśnie o sytuację z samego finiszu. Amerykanin miał dwa wolne. Trafił pierwszy rzut i celowo spudłował drugi. Richardson zrobił to celowo, ponieważ nie chciał dać rywalom szansy na wzięcie przerwy i przeniesie akcji na atakowaną połowę. A jednak, dokładnie to zrobił.

Piłka po jego rzucie odbiła się od tablicy, ale nie dotknęła obręczy. Marek Łukomski wziął przerwę. Szczęśliwie dla GTK, Corey Sanders chybił na zwycięstwo.

Duetu Richardson - Earl Rowland zdobył wspólnie aż 54 punkty! Każdy z nich wywalczył po 27 oczek. Rowland miał też siedem asyst, a Richardson siedem zbiórek.

Beniaminkowi PLK na nic zdały się 23 punkty Sandersa i 21 oczek Delano Spencera. Obydwa zespoły trafiły po dokładnie osiem rzutów za trzy. Gospodarze mieli minimalnie więcej zbiórek (37-31).

Co warte podkreślenia, jako ciekawostka, w drużynie z Łańcuta żaden z Polaków nie zdobył nawet punktu. Grali Mateusz Bręk, Przemysław Wrona, Filip Struski, Marcin Nowakowski, Michał Kołodziej i Mateusz Szczypiński.

Sokół doznał 16. porażki w tym sezonie. Więcej meczów przegrały w tym momencie tylko Arriva Twarde Pierniki Toruń. GTK ma bilans 8-15, jest na 13. miejscu w tabeli.