Derby wyrównane tylko do połowy. Anwil kontynuuje kurs na play-offy

W pierwszej połowie w Hali Mistrzów trwał wyrównany mecz. Po zmianie stron Astoria trzymała się do końcówki trzeciej kwarty. Wtedy Anwil zadał decydujące ciosy i pewnie zwyciężył 97:81.

Dawid Siemieniecki
Dawid Słupiński WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Na zdjęciu: Dawid Słupiński
Podopieczni Przemysław Frasunkiewicz nie zamierzają się zatrzymywać. Po trzech wygranych z rzędu w Energa Basket Lidze, a także zwycięskich bataliach w FIBA Europe Cup, Anwil pokonał w derbowym starciu Enea Abramczyk Astorię. Bydgoszczanie w Hali Mistrzów byli w grze przez 28 minut. Od tego momentu na parkiecie dominował już jednak tylko jeden zespół, którym byli gospodarze dowodzeni przez trio Petrasek-Williams-Sanders.

W pierwszej połowie obraz gry zmieniał się wielokrotnie. Mimo że to goście lepiej zaczęli, w późniejszych fragmentach sytuację na parkiecie opanował Anwil. Główna w tym zasługa wspomnianego już tercetu, ale rywale nie pozostawali dłużni. Na nieco ponad trzy minuty przed końcem pierwszej połowy na tablicy było już 44:36, ale zryw bydgoszczan spowodował, że po dwudziestu minutach było 47:47.

Po zmianie stron Astoria trzymała się do 28 minuty. Od stanu 67:66 podopieczni Thanasisa Skourtopoulosa totalnie zatracili swoją płynność w ataku i to włocławianie wykorzystali bezlitośnie. Dzięki Sandersowi, Anwil już na początku czwartej kwarty wyszedł na dziesięciopunktowe prowadzenie. Po jednym celnym rzucie wolnym Daniela Szymkiewicza było jeszcze 79:73, ale to było wszystko, na co ekipę z grodu nad Brdą stać było w tym spotkaniu.

W ostatnich fragmentach meczu dominowali Petrasek z Williamsem. Dużym problemem greckiego szkoleniowca były też kłopoty z przewinieniami Pauliusa Petrileviciusa, którego zabrakło na parkiecie w decydujących fragmentach, gdy jeszcze Astoria była w grze. Poza wspomnianą trójką, grą Anwilu świetnie dyrygował Kamil Łączyński, który w niecałe 24 minuty miał 7 punktów i 8 asyst.

Po drugiej stronie najlepszym strzelcem - z aż 29-oma punktami - był Mike Smith. Dwadzieścia "oczek" dorzucił Szymkiewicz, a 14 Myke Henry, ale to by było wszystko, jeśli chodzi o atak bydgoszczan.

Anwil Włocławek - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 97:81 (26:20, 21:27, 27:19, 23:15)

Anwil: Malik Williams 20 (10 zb.), Luke Petrasek 19, Victor Sanders 19, Phil Greene 12, Michał Nowakowski 8, Kamil Łączyński 7, Josip Sobin 6, Lee Moore 4, Dawid Słupiński 2, Maciej Bojanowski 0, Bartosz Łazarski 0, Marcin Woroniecki 0.

Astoria: Mike Smith 29, Daniel Szymkiewicz 20, Myke Henry 14, Nathan Cayo 5, Paulius Petrilevicius 5, Benjamin Simons 4, Łukasz Frąckiewicz 2, Igor Wadowski 2, Jakub Stupnicki 0.