HydroTruck Radom wygrał mecz weekendu. Potężna odpowiedź Dzików Warszawa

Dziki Warszawa, Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych i HydroTruck prowadzą 2-0 w ćwierćfinałach play-off Suzuki I ligi. Najciekawiej było w Radomiu, gdzie gospodarze odrobili 12 punktów i wygrali z Sensation Kotwicą Kołobrzeg 83:78.

Patryk Neumann
zawodnicy HydroTruck Radom WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: zawodnicy HydroTruck Radom
To był najciekawszy ze wszystkich ośmiu rozgrywanych w ten weekend meczów Suzuki I ligi. HydroTruck Radom po raz czwarty w sezonie wygrał z Sensation Kotwicą Kołobrzeg. W drugiej połowie gospodarze zdobyli 54 punkty odrabiając 12 "oczek" straty. Wcześniej przyjezdni rzucili 14 punktów z rzędu. W czwartej kwarcie seria 0:10 zdecydowała jednak o ich porażce.

Nic nie dało 13/38 celnych "trójek". HydroTruck wykorzystał 24/30 rzutów wolnych przy 9/12 Sensation Kotwicy. Sam Filip Zegzuła (22 punkty) miał w tym elemencie 11/11. Kaheem Ransom dołożył 19 "oczek", 10 asyst i aż siedem przechwytów. Damian Jeszke uzyskał 15 punktów i dziewięć zbiórek, a dla Sensation Kotwicy 18 "oczek" rzucił Piotr Śmigielski.

Decka Pelplin mocno zaczęła mecz w Warszawie i w pierwszej kwarcie prowadziła nawet 21:9. Dziki w tej części trafiły tylko 3/14 prób z gry. Wyraźnie przegrywały również w zbiórkach (5:16). Odpowiedź gospodarzy była jednak potężna - 32:13 w kolejnej odsłonie (8/11 z gry). Faworyt zaczął trzecią kwartę od serii 10 "oczek". Później miał nawet 21 punktów przewagi i wygrał 82:69.

Dziki wykonywały aż 42 rzuty wolne i trafiły 31 prób. Decka miała w tym elemencie 22/33. Mateusz Bartosz skompletował potężne double-double (27 punktów i 12 zbiórek). Najbardziej zaskoczył skutecznymi "trójkami" (3/3). Wcześniej w całym sezonie miał w tym elemencie 3/21. Doświadczony podkoszowy mógł zdobyć jeszcze więcej punktów, ale wykorzystał tylko 4/11 rzutów wolnych. To jednak była specjalność Alana Czujkowskiego (10/10), który do 21 punktów dołożył osiem zbiórek.

Potężną liczbę rzutów wolnych miał Górnik Trans.eu Zamek Książ, który wykorzystał 30/48 prób. Ekipa z Wałbrzycha wygrała z KKS Polonią Warszawa 92:83, a goście mieli w tym elemencie 11/17. Sam Piotr Niedźwiedzki, który skompletował potężne double-double (25 punktów i 13 zbiórek) miał w tym elemencie 13/24.

Michał Kierlewicz oraz trzech podkoszowych beniaminka (Patryk Pełka, Damian Cechniak i Adam Linowski) nie dokończyli meczu ze względu na pięć popełnionych przewinień. Po drugiej stronie taki problem miał tylko wybrany przez trenerów klubów Suzuki I ligi MVP sezonu zasadniczego Arinze Chidom.

Dla Górnika Trans.eu Zamek Książ 18 punktów, sześć asyst i pięć zbiórek uzyskał Mikołaj Stopierzyński. Kontuzjowany w końcówce rundy zasadniczej Adrian Kordalski niespodziewanie pojawił się na parkiecie w 26. minucie niedzielnego meczu i grając przez 14 minut zdobył 11 punktów. Gości w grze trzymał Samson Barnes-Thompkins (18 punktów i siedem zbiórek).

Tylko w rywalizacji GKS-u z SKS-em po dwóch meczach jest remis. Tyszanie zrewanżowali się za sobotnią porażkę wygrywając 69:56. Po kwadransie tego pojedynku koszykarze ze Starogardu Gdańskiego prowadzili 29:20, ale później ich gra kompletnie stanęła. Końcówkę drugiej kwarty przegrali 0:12, a jeszcze gorzej było w trzeciej odsłonie (8:27).

W ostatniej części ofensywna niemoc (10 punktów) dopadła gospodarzy, ale nie zmieniło to sytuacji. Koszykarze z Kociewia trafili 11 "trójek" przy siedmiu rywali. Mniej mieli celnych prób za dwa punkty (7/23). Różnicę zrobiły też rzuty wolne (23:9 na korzyść GKS-u). Do tego SKS popełnił aż 26 strat przy 14 błędach przeciwnika. Najwięcej punktów (20) rzucił Patryk Kędel.

Wyniki 2. meczów ćwierćfinałowych Suzuki I ligi (do trzech zwycięstw):

Dziki Warszawa - Decka Pelplin 82:69 (13:24, 32:13, 23:14, 14:18)

Dziki: Bartosz 27, Czujkowski 21, Motel 10, Komenda 9, Grochowski 5, Munyama 5, Kuźkow 4, Aleksandrowicz 1, Griszczuk 0, Janik 0, Szular 0.

Decka: Ciesielski 14, Konopatzki 12, Davis 10, Janik 9, Kulis 7, Tyszka 7, Wińkowski 4, Sączewski 3, Obarek 2, Dzierżak 1, Kopycki 0.

Stan rywalizacji: 2-0 dla Dzików

Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych - KKS Polonia Warszawa 92:83 (18:16, 28:21, 17:18, 29:28)

Górnik Trans.eu Zamek Książ: Niedźwiedzki 25, Stopierzyński 18, Kordalski 11, Majewski 10, Sitnik 9, Durski 8, Chidom 6, Walski 5, Ratajczak 0.

Polonia: Barnes-Thompkins 18, Dutkiewicz 14, Kierlewicz 12, Gospodarek 9, Cechniak 8, Wieluński 7, Linowski 5, Piliszczuk 4, Lisewski 3, Pełka 3, Anusewicz 0.

Stan rywalizacji: 2-0 dla Górnika Trans.eu Zamek Książ

HydroTruck Radom - Sensation Kotwica Kołobrzeg 83:78 (21:22, 8:16, 27:17, 27:23)

HydroTruck: Zegzuła 22, Ransom 19, Jeszke 15, Patoka 11, Formella 10, Sadło 3, Sowa 2, Zalewski 1, Wall 0.

Sensation Kotwica: Śmigielski 18, Pieloch 13, Pułkotycki 12, Dzierżak 11, Kowalenko 10, Kurpisz 7, Washington 7, Klawa 0.

Stan rywalizacji: 2-0 dla HydroTrucka

GKS Tychy - SKS Starogard Gdański 69:56 (18:23, 14:6, 27:8, 10:19)

GKS: Kędel 20, Kamiński 15, Wieloch 10, Nowakowski 9, Koperski 7, Trubacz 6, Krajewski 2, Chodukiewicz 0, Danielak 0, Jakacki 0, Mąkowski 0, Ziaja 0.

SKS: Małgorzaciak 11, Lis 9, Ziółkowski 9, Venzant 8, Janiak 7, Czerlonko 5, Perzanowski 4, Motylewski 2, Burczyk 1, Cebula 0, Życzkowski 0.

Stan rywalizacji: 1-1

Sprawdź wyniki sobotnich ćwierćfinałów Suzuki I ligi
Rekordowa Legia. Takiej serii w PLK jeszcze nie miała!

Czy Sensation Kotwica Kołobrzeg wygra przynajmniej jeden mecz w rywalizacji z HydroTruckiem Radom?