Mistrzowie NBA wciąż w grze, zbliżyli się do Lakers

Golden State Warriors po raz drugi w tych play-offach uniknęli eliminacji. Wciąż przegrywają z Los Angeles Lakers, ale jest już tylko 2-3.

Patryk Pankowiak
Gary Payton (Golden State Warriors) w akcji Getty Images / Thearon W. Henderson / Gary Payton (Golden State Warriors) w akcji
To nie koniec Warriors w sezonie 2022/2023. Drużyna z San Francisco znów pokazała charakter. Gracze Steve'a Kerra nawet przez moment nie dali w środę odczuć Lakers, że tego dnia mogą zamknąć tę serię.

Gospodarze od stanu 54:54 doprowadzili do wyniku 79:61 na przełomie drugiej i trzeciej kwarty, przejmując pełną kontrolę nad piątym meczem półfinału Konferencji Zachodniej. Aktualni mistrzowie NBA nie pozwolili już rywalom na odrobienie strat i wygrali u siebie 121:106.

Lakers wciąż prowadzą, ale jest już tylko 3-2. Dodatkowo w środę przedwcześnie parkiet zmuszony był opuścić Anthony Davis. Gwiazdor Jeziorowców został przypadkowo trafiony w twarz przy walce o zbiórkę przez Kevona Looneya. 30-latka czekają teraz rutynowe badania, po których dowiemy się więcej o jego stanie zdrowia.

Warriors do sukcesu poprowadził Stephen Curry, autor 27 punktów i ośmiu asyst, ale duży wkład w ich sukces mieli także Andrew Wiggins i Draymond Green. Ten pierwszy wywalczył 25 oczek, a Green zapisał przy swoim nazwisku aż 20 punktów i 10 zbiórek, trafiając 7 na 11 oddanych rzutów z pola i wszystkie pięć wolnych.

- Byli dziś niesamowici - komplementował ich Curry w rozmowie dla TNT. - Kiedy Green gra w ten sposób, otwiera nam sporo zupełnie nowych furtek. To samo tyczy się Wigginsa. Uwielbiamy, kiedy jest agresywny. Chcieliśmy wygrać i dać sobie szansę. Przed nami wielki mecz - dodawał lider obrońców tytułu.

Dla Lakers 25 punktów i dziewięć zbiórek wywalczył LeBron James. Wspomniany Davis w 32 minuty, które spędził na parkiecie, zanotował 23 oczka i zebrał dziewięć piłek. Drużyna z Kalifornii nie wykorzystała w środę szansy do zamknięcia serii. Ta przenosi się teraz do Los Angeles.

Szósty mecz odbędzie się w nocy z piątku na sobotę o godz. 4:00 czasu polskiego. - Możemy wyciągnąć wiele wniosków ze spotkań numer trzy i cztery, które tam przegraliśmy. Graliśmy wtedy słabo przez kilka minut, co dało im życie, a oni to wykorzystali. Teraz nie może się to powtórzyć - tłumaczył Curry w rozmowie z TNT.