Końcówka dla Knicks. Uciekli spod topora

Miami Heat nie wykorzystali w środę szansy, aby zamknąć serię. New York Knicks obronili się na własnym parkiecie, wygrywając po zaciętej końcówce 112:102.

Patryk Pankowiak
Jalen Brunson z New York Knicks Getty Images / Elsa / Jalen Brunson z New York Knicks
Jeszcze na niewiele ponad dwie minuty przed końcem meczu było tylko 103:101 dla Knicks. Isaiah Hartenstein dobił jednak niecelny rzut RJ Barretta, a 22-latek szybko się zrehabilitował, bo trafił cztery następne rzuty wolne.

Heat chcieli odpowiedzieć, ale Kyle Lowry dwa razy spudłował, a drużyna Toma Thibodeau zamknęła spotkanie zrywem 9-2 i triumfowała ostatecznie na własnym parkiecie w hali Madison Square Garden 112:103, przedłużając serię.

Jalen Brunson był niesamowity. Grał przez pełne 48 minut i zdobył w tym czasie 38 punktów, dziewięć zbiórek oraz siedem asyst, trafiając 12 na 22 oddane rzuty z pola i 10 na 12 wolnych.

Barrett dodał 26 oczek, a Julius Randle miał 24 punkty. Knicks zwyciężyli nawet pomimo faktu, że popełnili 18 strat. Zdominowali jednak rywali pod tablicami, wygrywając walkę o zbiórki w stosunku 50-34.

To ostatecznie nie był dzień Heat, którzy zaczęli środowy mecz od wygrania pierwszej kwarty 24:14. Dalszy przebieg spotkania ułożył się już po myśli Knicks, wliczając w to także szybką odpowiedź w drugiej odsłonie (36:23).

Jimmy Butler w 43 minuty wywalczył 19 punktów, siedem zbiórek, dziewięć asyst i cztery przechwyty, ale to nie wystarczyło. Gabe Vincent trafił tylko 3 na 10 rzutów z pola (0/3 za trzy), a Lowry 3 na 11 (2/8 za trzy).

Szósty mecz, tym razem w Miami, odbędzie się w nocy z piątku na sobotę o godz. 1:30 czasu polskiego.