Balcerowski znów spisał się dobrze. Zabrakło zwycięstwa Celtics

Boston Celtics z Aleksandrem Balcerowskim w składzie mają za sobą czwarty mecz w tegorocznej Lidze Letniej NBA. Drużyna Polaka doznała w piątek trzeciej porażki.

Patryk Pankowiak
Aleksander Balcerowski Getty Images / Rodolfo Molina / Na zdjęciu: Aleksander Balcerowski
Nie tak miał rozpocząć się piątkowy mecz w wykonaniu Boston Celtics. New York Knicks wygrali pierwszą kwartę 31:20, drugą 26:18 i później Bostończykom trudno było już odrobić dzielący dystans.

Próbowali, ale nie dali rady. Knicks ostatecznie triumfowali 97:89 i odnieśli drugie zwycięstwo w rozgrywanej w Las Vegas Lidze Letniej. Trafili aż 38 na 76 oddanych rzutów z pola.

Celtics ponieśli natomiast trzecią porażkę w swoim czwartym dotychczasowym występie. Są na dole tabeli. Tylko cztery ekipy z trzydziestu nie wygrały ani jednego meczu (0-4), a pięć legitymuje się takim samym bilansem (1-3).

Aleksander Balcerowski, któremu szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności w Las Vegas dali Celtics, w piątek spędził na parkiecie 25 minut. Polak znów rozpoczął mecz w wyjściowym składzie.

Środkowy zapisał przy swoim nazwisku 11 punktów, sześć zbiórek, asystę, przechwyt, blok, dwie straty i cztery faule. Trafił trzy na pięć rzutów z pola (0/1 za trzy) i 5 na 7 wolnych. To był następny solidny występ Balcerowskiego.