Pierwszy raz ostrowian - relacja z meczu Stal Ostrów Wlkp. - OSSM PZKosz Wrocław

W rozegranym awansem meczu 5. kolejki II ligi koszykarzy zespół Stali Ostrów Wielkopolski pokonał OSSM PZKosz Wrocław 98:68. Kibice wyrównane spotkanie oglądali tylko w pierwszej połowie.

Oba zespoły przed tym meczem nie zaznały jeszcze smaku ligowego zwycięstwa, więc bardzo zależało im na uczynieniu tego w środowy wieczór.

Spotkanie lepiej zaczęli przyjezdni, którzy w 6. minucie prowadzili już 14:3, gdy dwie "trójki" z rzędu trafił Rafał Chrobok. Ostrowianie natomiast razili nieskutecznością pod koszem. Sygnał do odrabiania strat dał Grzegorz Małecki i po pierwszej kwarcie było już tylko 21:23.

Druga "ćwiartka" meczu to popis Łukasza Ptaka, który zdobył dla Stali 9 punktów w ciągu 3 minut. Dobrze w szeregach ostrowian funkcjonowała gra w obronie. Rywale zaczęli popełniać straty, co skrzętnie wykorzystywał duet Krzysztof Chmielarz - Grzegorz Małecki, który skutecznie kończył szybkie kontrataki. Do przerwy na koncie podopiecznych Kaspra Smektały było 11 przechwytów. W 14. minucie gospodarze prowadzili już 40:28, ale w dalszej części tej kwarty rzuty z dystansu Szymona Maciołka i Sebastiana Kapiasa zniwelowały różnicę do 4 oczek. Ten element gry był bardzo groźny w wykonaniu koszykarzy OSSM-u.

Po zmianie stron ostrowianie nie pozwalali już swoim rywalom na rzuty zza linii 6,25 m. Jedyne na co było stać zespół z Wrocławia, prowadzony przez Rafała Kalwasińskiego, to doprowadzenie do remisu 47:47, gdy 4 punkty z rzędu na początku trzeciej kwarty zdobył Wojciech Leszczyński. Później na boisku dominował już tylko jeden team - ostrowska Stal. Swoje punkty dorzucił najlepszy snajper "Stalówki", Marcin Dymała. Dobrze wśród młodszych kolegów spisywał się Grzegorz Małecki, dla którego był to drugi mecz w barwach drugoligowej Stali. W ostatnich fragmentach spotkania przewaga gospodarzy przekroczyła granicę 30 oczek. Nie udało im się jednak, mimo kilku okazji, przekroczyć granicy 100 punktów.

Stal Ostrów Wlkp. - OSSM PZKosz Wrocław 98:68 (21:23, 26:20, 27:15, 23:10

Stal: Grzegorz Małecki 29 (3x3), Łukasz Ptak 17 (1x3), Norbert Balicki 17 (1x3), Krzysztof Chmielarz 11 (1x3), Marcin Dymała 8, Jakub Kowalski 6 (1x3), Mateusz Szczepański 3 (1x3), Bartosz Gruszka 2, Michał Kaczmarek 2, Przemysław Galewski 2, Mikołaj Gilarski 0.

OSSM: Szymon Maciołek 17 (2x3), Wojciech Leszczyński 15 (2x3), Rafał Chrobok 12 (3x3), Damian Szablewski 10, Sebastian Kapias 10 (3x3), Aleksander Raczek 2, Łukasz Kubik 2, Tomasz Wiśniewski 0, Jakub Rybacki 0, Kondrad Stanisławiak 0, Maciej Fedoruk 0.