Faworyci nie zawodzą - podsumowanie 6. kolejki gr. A II ligi koszykarzy

Już tylko trzy ekipy - Basket Kwidzyn, Norgips Piaseczno i SKK Siedlce depczą po piętach liderowi rozgrywek z Bydgoszczy. Podopieczni Macieja Borkowskiego wydają się nie zwracać na to uwagi i systematycznie realizują swój plan zgarnięcia jak największej liczby zwycięstw w sezonie zasadniczym.

W tym artykule dowiesz się o:

Team z Bydgoszczy jechał do Gdyni w roli zdecydowanego faworyta i nie zawiódł. Co prawda, gospodarze postawili im niezwykle twarde warunki, bowiem przez 20 minut pojedynku wynik oscylował wokół remisu. Rewelacyjna w wykonaniu gości trzecia kwarta przechyliła jednak szale zwycięstwa na ich stronę.

Z marazmu przebudziła się ekipa ŻTS-u Nowy Dwór Gdański. W środę pokonała niezwykle groźny na swoim parkiecie Siden Toruń i dobiła już do czołówki tabeli.

Zaledwie trzech "oczek" zabrakło Żurawiowi Gniewino do złamania granicy stu punktów. Konfrontacja z Korsarzem Gdańsk miała być jedna z najbardziej emocjonujących. Tymczasem prowadzeni przez Pawła Strychalskiego gospodarze już po pierwszej kwarcie (wygrali ją 36:19), wybili rywalom z głowy marzenia o wygranej.

Wyniki 6. kolejki:

Tur Bielsk Podlaski - OSSM PZKosz Warszawa 97:66 (24:8, 19:17, 28:22, 26:19)

Unibet Legia Warszawa - Inter Parts AZS UWM Olsztyn 95:66 (31:14, 21:10, 17:24, 26:18)

Asseco Prokom 3 Gdynia - KPSW Astoria Bydgoszcz 65:79 (18:18, 21:20, 12:27, 14:14)

OSSM PZKosz Sopot - MTS Basket Kwidzyn 61:81 (22:22, 13:21, 13:20, 13:18)

Żyrardowianka Żyrardów - SKK Siedlce 70:91 (12:22, 25:24, 15:20, 18:25)

SIDEn MMKS VIII LO Toruń - ŻTS Nowy Dwór Gdański 63:70 (16:21, 12:21, 16:11, 19:17)

TS Żuraw Gniewino - GKS Korsarz Gdańsk 97:73 (36:19, 26:13, 14:14, 21:27)

Norgips Piaseczno - Harmattan Gniewkowo 89:70 (17:20, 17:19, 35:17, 20:14)